League of Legends

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, BAUSuperMassive’e yatırım yaptı

Kış Mevsimi normal sezonu ilk sırada tamamlayan BAUSuperMassive, Yemeksepeti’nin CEO’su ve Türkiye’nin önde gelen melek yatırımcılarından biri olan Nevzat Aydın ile Bahçeşehir Okulları’ndan ciddi bir yatırım aldı.

Espor dünyası gelişmeye devam ettikçe yapılan yatırımların da ciddiyeti haliyle artıyor. Sponsorluk anlaşması dendiğinde aklımıza ilk gelen ekiplerden biri olan SUP, sektörde bu anlamda ilklere imza atmaya devam ediyor. 2016 yılında Hakan Baş ve ortakları tarafından kurulan ekip bilindiği üzere geçtiğimiz yıl Bahçeşehir Üniversitesi ile önemli bir anlaşmaya imza atmıştı. Şimdi oldukça dikkat çekici bir yatırım hamlesine daha konu olan ekip, Yemeksepeti’nin kurucu ve CEO’su Nevzat Aydın ile Bahçeşehir Koleji’nden 2.5 milyon liralık yatırım aldı.

Bugüne kadar 30 şirkete toplamda 16 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdiğini ifade eden Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, “İnsanların yaşayış şekillerinde değişiklik yaratacağına inandığım iş modellerine ve girişimcilere yatırım yapmak beni heyecanlandırıyor. Espor sektörü bu anlamda bir süredir beni heyecanlandıran bir alan. Özellikle son 3-4 senedir genç bir kesimin hayatının parçası haline gelmiş durumda. Böyle bir sektörü göz ardı etmem imkansızdı. Uzun bir süre sektörü ve oyuncuları gözlemledim. Şartlar olgunlaştıktan sonra gerekli adımları attık” dedi.

Takım sahibi Hakan Baş ise, “Takım, kurulduğundan bu yana 4 sezonda 4 kez finale kaldı. Bunların 2’sini kazandık. Bu sezonu da ligi açık ara lider bitirdik. Hedefimiz Berlin’deki elemeleri geçip, Paris’te MSI finali oynamak. Şu anki kadromuzla finalde başarıyı yakalayabiliriz.” diyerek iddialı söylemlerde bulundu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.