League of Legends League of Legends Haberleri

Yeni nesil nişancı seçimi: Farm almayan Senna

Yediği zayıflatma, oyuncuların Senna seçmesine engel olmuyor. Yeni, minyon almayan Senna seçimi, nişancılar arasında oldukça popüler olmaya başladı.

Çıktığı an itibariyle uzun menzili ve oyun sonu gücü sayesinde profesyonel oyuncuların gözde şampiyonlarından birisi olan Senna’nın yediği zayıflatma ile gözden düşmesi bekleniyordu. Muhteşem bir mevsim geçiren Cloud9’ın cevabı hayır oldu.

Cloud9’ın başlattığı ve kısa sürede tüm bölgelerde yayılan oyun stiline göre Senna, oyun başında minyon almıyor. Onun yerine destek eşyası alan nişancı, ruhları toplarken minyonları destek alıyor. Böylece normal bir oyunda 40 dakikada 100 minyona ulaşabilirken bu süreyi 25 dakikaya kadar indirebiliyor oyuncular. Böylece henüz orta oyundayken oldukça yüksek bir menzil avantajı oluyor. Pasifinden gelen ekstra saldırı gücü sayesinde hasar eksikliği de çekmiyor.

Ülkemizde de yapılan minyonsuz Senna seçimi eğer doğru oynanırsa zaferi getirebiliyor. Topladığı ruhlar sayesinde hem ulaşılması zor hem de iyi hasar çıkaran bir nişancı haline geliyor. Bu koridor seçiminin, eski Sona/Taric veya Taric/Tahm Kench seçiminden farkı ise destek oyuncusunun destek eşyası almaması.

Farm almayan Senna ile yaklaşık 5 dakikada 20 kadar ruh toplayabiliyorsunuz. Bu da size ekstra olarak saldırı gücü, kritik şansı, can çalma ve menzil sağlıyor. Ayrıca bu şampiyon seçimi, destek oyuncusunu da oldukça öne geçiriyor. Normalde minyon almayan destekler, bu seçim ile birlikte karşıdaki oyuncuya büyük bir fark açıyor. Bu durumdan yararlanmak için profesyonel oyuncuların Volibear gibi tercihlere yöneldiğini görüyoruz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir