League of Legends League of Legends Haberleri

Yeni League of Legends şampiyonu Bard duyuruldu

League of Legends adalet meydanlarına inmesi bir süredir beklenen şampiyonumuz sonunda ortaya çıktı: Kozmik Koruyucu Bard.

Daha önceki haberimizde de belirttiğimiz üzere ses getirecek bir şampiyon olmasını beklediğimiz Bard, ilk bakışta bile beklentileri karşılıyor gibi.

Sihirdar Vadisi’nde gelişine dair işaretler görüp merakla beklediğimiz, üzerine teoriler kurduğumuz bir şampiyonun, şimdi karşımızda açıkça sunulmuş ve gerçekten farklı bir konsepti yansıtıyor olduğunu görmek içimizdeki bu merak duygusunu daha da kabartıyor ve şampiyona bir an önce göz atmak istememizi sağlıyor.

Öncelikle Kozmik Koruyucu Bard, oyuna yepyeni bir sınıfı beraberinde getiriyor gibi. Gezgin! Bard karakterimiz yardımcı (support) rolde bir şampiyon fakat diğerlerinden farkı onun hiç yerinde durmuyor ve durmayacak olması. Bard’ın Vadi’ye adım atmasıyla birlikte onun varlığıyla, Adalet Meydanlarında engin tınıların belirir. Bard ise sürekli bunların peşinden koşup toplama çabası içinde tüm haritada neredeyse ayak basmadık yer bırakmaz ve gerçekten olağanüstü yetenekleriyle takım arkadaşlarına büyük yardımlarda bulunur. Tüm takımına can keseleri sayesinde sürekli bir dayanıklılık; uzun menzilli kapıları ile de eşsiz bir hareket kabiliyeti kazandırırken özellikle Caitlyn, Udyr ve Amumu şampiyonlarıyla işbirliğinin harika sonuçlar doğuracağı söylenenler arasında.

Riot’un Kozmik Koruyucu Bard’ın hikayesi ise şöyle:
“Bard adıyla nam salmış göklerin avaresi, maddesel boyutun ötesinde, insanların adını bile duymadığı alemleri kendine mesken edinmiştir. Kozmik dengeyi tehdit eden biri olduğunda benliği vücut bulan kadim koruyucu, büyük bir sürat ve gayretle davranarak Runeterra’yı felaketin eşiğinden kurtardıktan sonra ebedi vazifesinin başına geri döner.”

Yine ekibin Bard’ın oyuna getireceği farklılık konusundaki açıklamasını şöyle sunalım:
“Peki, oyuna nasıl bir fark getirecek? Bard’ın haritada dolaşması hem kendini hem de takım arkadaşlarını güçlendirmeye yarar. Topladığı her tını Micinlerin pasifini kuvvetlendirir, yaptığı seyahatlerde Koruyucunun Mabedi’ni kullanarak diğer koridorlara ve ormana yardım etmeye teşvik edilir. Takımın geri kalanı Bard’ın her misafirliğinde yatıya kalmasına ihtiyaç duymaz; o da bu sayede dolaşırken orta koridora gidip bir mabet bıraktıktan sonra üst koridora ilerleyip tını toplamaya devam edebilir. Topladığı her tını ona kısa süreli hareket avantajı (uygun bir tempoda dolaşabilsin diye), deneyim (minyon kesmediği için fazla deneyim kaçırmasın diye) ve mana kazandırır. Yani ne kadar gezip dolaşırsa, karşılığını o kadar alır. Bu şekilde, koridor tutma aşamasında nişancısını ölüme terk etmeden yalnız bırakıp gezmeye çıkabilir.”

2 Comments

  • Mücahit 17 Nisan 2015

    Çıkan en gereksiz en işe yaramaz herolardan biri . Hatta ta kendisi

  • Cabir Şekerci 25 Şubat 2015

    Son zamanlarda gelişen gezgin destek olayıyla birlikte diğer destek şampiyonlarının da zorlanmayacağı bir şey olsa gerek. Ama destek oyuncularının nişancıyı ne zaman yalnız bırakıp geziye çıkacağının zamanını çok iyi tutturması gerek. Zira en kolay kule altı baskını nişancılara atılıyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir