League of Legends League of Legends Haberleri

Yeni şampiyon Kayn resmen duyuruldu

Daha bu sabah ilk görüntüleri sızan League of Legends’ın en yeni şampiyonu Kayn resmen duyuruldu. Xayah ve Rakan ile birlikte ilk kez birbiriyle doğal bir sinerjiye sahip iki şampiyon çıkaran Riot Games, yeni şampiyon Kayn’da da daha önce görmediğimiz bir özelliği oyuna katıyor.

Kayn’ın pasifi, yani Darkin Tırpan her oyunda oyuncuya farklı bir deneyim yaşatabilecek bir yetenek. Şampiyonun elindeki tırpanda bulunan Rhaast ile Kayn oyun boyunca sürekli bir mücadele içerisinde olacak. Kayn menzilli rakipler karşısında savaşarak güçlenirken, Rhaast da yakın dövüşçü rakipler karşısında güçlenecek. Kazanan taraf Kayn olursa, şampiyon gölge suikastçıya dönüşüp şampiyonlarla girilen çatışmaların ilk birkaç saniyesinde ilave büyü hasarı verecek. Eğer Rhaast kazanırsa Kayn’ı ele geçirecek ve şampiyonlara verilen toplam yetenek hasarının belli bir kısmı kadar iyileştirme sağlayacak.

Kayn Gölge Suikastçıya dönüştüğünde daha hızlı otomatik saldırı yapıyor ancak sürekli bir hasar veremiyor, Rhaast formunda ise hızlı pozisyon değiştirip kitle kontrol uygulayabiliyor. Kayn’ın ultisi Davetsiz Misafir, hedeflenen şampiyonu işgal edebiliyor, rakip şampiyonun yetenekleriyle etkileşime girebiliyor ve en son da bedenini parçalayıp çıkarak hasar veriyor. İki formunda da ultisi farklı menzillerden kullanılabiliyor.

Baktığımız zaman Kayn’ın çok ince düşünülmüş ve ciddi şekilde çalışarak ustalaşılabilecek bir şampiyon olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun gidişatına göre verilecek kararlar ile çok daha avantajlı bir konuma yükselebilecek Kayn’ın vadiye stratejik derinlik katacağı kesin. Yeni şampiyona dair detaylı bilgilere ve tüm yeteneklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir