League of Legends League of Legends Haberleri

Yoppa, EU Masters yarı finalinde oynayamayacak

Takımı MAD Lions ile EU Masters yarı finaline yükselen Yoppa, vize sorunları nedeniyle turnuvanıın bu etabında forma giyemeyecek.

Daha önce ülkemizden birçok esporcunun vize sorunları nedeniyle uluslararası turnuvaların bazılarında mücadele edemedğini görmüştük. Oyuncunun elinde olmayan bu sorun bazen önemli anlarda ortaya çıkabiliyor. Takımı MAD Lions ile EU Masters yarı finallerine yükselen Yoppa vize sorunlarının son kurbanı oldu. Sırp oyuncu Birleşik Krallık vizesini zamanınıda alamadığı için turnuvanın yarı final etabında takımıyla olamayacağını bildirdi.

Yoppa uzun süredir tekli derecelide üst sıralarda yer alıyor. 2016 yılıında profesyonel oyunculuk kariyerine başlayan isim TTD Toybox, TCA Esports, ASUS ROG Army, KIYF Esports ve Giants Gaming formaları giydi. Üst koridor en büyük başarılarını iki kez İspanya şampiyonu olarak yaşadı.

Sırp oyuncu bir hayli yetenekli olsa da hünerlerini bir türlü profesyonel arenada gösteremedi. Oynadığı takımlarda eleştiri oklarının hedefi olan Yoppa, “Sahnede potansiyelini gösterebilse farklı yerlerde olabilir.” şeklinde yorumlar da aldı. Oyuncunun takıımıyla bu kadar iyi giderken böyle bir sorun yaşaması bir hayli üzücü. Yoppa’nın açıklamasına göre yarın mucizevi bir şekilde vizesi çıkarsa, turnuvada boy gösterebilecek.

20 yaşındaki üst koridorun başına gelen bu olay takım dengelerini de bir hayli etkileyecektir. MAD Lions yarı finalde Misfits Premier’in rakibi olacak. Eşleşmelerin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Bakalım Yoppa mucize gerçekleşmeyip vizeyi alamazsa takım nasııl bir performans sergileyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir