League of Legends

Youngbuck, Fnatic’ten ayrıldı

Riot Games

Son iki yıldır Fnatic’in ana koçluk görevini üstlenen Youngbuck, organizasyonun yaptığı açıklamaya göre takımdan ayrıldı.

Fnatic Avrupa’nın en köklü organizasyonlarından bir tanesi. Tarihinde birçok şampiyonluk yaşayan ekip son iki yılda iki şampiyonluk yaşadı. Son bir yılda ise önemli bir başarı elde edemeyen ekip kadroda köklü değişiklikler yapacak gibi gözüküyor. Rekkles ve Nemesis’in takımdan ayrılacağına dair çıka dedikoduların ardından takımın 2 iki yıldır ana koçluğunu yapan Youngbuck ile yolların ayrıldığı duyuruldu.

28 yaşındaki koç kariyerine oyuncu olarak başladı. Üst koridor rolünde oynayan isim oyunculuk kariyerinde birçok farklı takımın formasını giydi ve son iki mevsiminde Copenhagen Wolves ile EU LCS’te yer aldı. Youngbuck burada Amazing ve FORG1VEN ile birlikte oynadı. Ardından koçluk yapmaya karar veren isim G2’nun başına geçti ve ilk mevsiminde şampiyon oldu. G2 Esports ile 4 şampiyonluk yaşayan koç bir kez de MSI finali oynadı.

YoungBuck’ın bir sonraki durağı Fnatic oldu. Fnatic’in ana koçluğunu üstlenen isim işin perde arkasında kalan kısmında yer aldı. Sahneye Dylan Falco çıksa da ana koç görevi Youngbuck’a aitti. Fnatic ile Worlds finali gören eski üst koridor tecrübeli ve aynı zamanda başarılı bir isim. Youngbuck’ın ayrılığından sonra hangi takım ile anlaşacağı merak konusu.

Bakalım tecrübeli koçun sıradaki durağı neresi olacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.