League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi 2018 Yaz Mevsimi 1. hafta maçları tamamlandı

Bu mevsim de 6 takımın mücadele ettiği Yükselme Ligi 2018 Yaz Mevsimi’nde ilk hafta maçları tamamlandı.

Geçtiğimiz mevsim VF Şampiyonluk Ligi’nde bulunan Galakticos’un açılış maçında Beşiktaş Espor’la karşılaştığı YL, yine seyir zevki yüksek karşılaşmalara sahne oldu.

Ligin kağıt üstündeki favorilerinden olan iki takım arasındaki maç büyük heyecan yarattı. İlk maçta GAL, lige çok hızlı bir giriş yaptı ve galibiyete uzandı. İkinci maçta BJK’nin seçim yasaklama ekranını güzel geçirmesi ve tecrübeli oyuncuları HolyPhoenix’in muhteşem Kai’Sa oyunuyla birlikte zaferin sahibi oldu.

Günün ikinci serisi ligin yeni ekibi Pars Espor ve YL’nin tecrübeli takımı OyunHizmetleri arasındaydı. Takımlarında bulunan ve yıllardır espor sahnesinde boy gösteren tecrübeli isim Crystal’ın önderliğindeki PRS, ilk maçtan galibiyetle ayrıldı. İkinci maçta yine iyi bir oyun sergileyen PRS buna rağmen OHM karşısında mağlup olmaktan kurtulamadı ve seri 1-1 eşitlikle tamamlandı.

Günün üçüncü ve son serisi ise ligin bir diğer yeni ekibi AfterShock Esports ile geçen mevsimde başarılı bir performans sergileyen Team Cappadocia arasındaydı. Ligdeki diğer takımlara nazaran mütevazi ve tecrübesiz bir kadroya sahip olan ASE, tecrübeli CAP karşısında 2 maçta da pek varlık gösteremedi ve lige 2 mağlubiyetle kötü bir başlangıç yapmış oldu.

Yükselme Ligi’nde ilk hafta geride kalırken CAP, 2 galibiyetle zirvedeki yerini aldı. ASE ise 2 mağlubiyetle son sırada lige başlamış oldu. Bu haftaki maçlar ile bu mevsim YL’nin çok çekişmeli ve öngörülemez maçlara sahne olacağını öğrenmiş olduk.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir