League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi Finalleri’ne kalan takımlar belli oldu

Beş haftalık heyecan son buldu ve Yükselme Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nde Grup Aşaması sona erdi. HWA.GAMING, OYUNHİZMETLERİ ESPOR KULÜBÜ, Beşiktaş Esports ve Victorious Ace Yükselme Ligi Finalleri’ne katılma hakkı kazandı.

Haftayı OHM, GS ve BJK galibiyetleriyle kapatan HWA.GAMING grup aşamasını lider olarak tamamladı. Toplam sekiz galibiyeti bulunan HWA, Yükselme Ligi Finalleri’nin en büyük favorisi konumunda. HWA’nın rakibiyse bu hafta Vadi’de desten yazan Victorious Ace oldu. VA’nın iki galibiyet alması da yetmiyor, bir de Galatasaray Esports’un tüm maçlarını kaybetmesi gerekiyordu. Tüm bu ihtimaller gerçekleşti ve VA, GS ile puanını eşitledi. Eşitliği bozmak için oynanan karşılaşmadan galip ayrılan VA, dördüncü olarak YL Finalleri’ne katılma hakkı kazandı.

YL Finalleri’nin diğer eşleşmesi Beşiktaş – OYUNHİZMETLERİ ESPOR KULÜBÜ oldu. İki ekip de Grup Aşamasını yedi galibiyet ve üç mağlubiyetle kapattı. Eşitliği bozmak için son bir kez daha karşı karşıya gelen iki eski ortaktan gülen taraf Beşiktaş oldu. BJK ligi ikinci sırada tamamlayarak mavi taraf avantajını ele geçirdi. OHM’yse üçüncü sırada kalmanın burukluğunu yaşasa da kimsenin kendilerine şans vermediği sezonda aldıkları güzel sonuçların haklı gururunu da yaşıyor.

Sezona iddalı bir kadro ile başlayan Royal Bandits ligi galibiyetsiz kapattı ve büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Fakat asıl büyük dram Galatasaray Esports cephesinde yaşandı. Son hafta, son maça kadar YL Finalleri’ne katılma şansı bulunan GS, haftayı üçte sıfırla kapatarak yerini koruyamadı ve Şampiyonluk Ligi hayallerine uzun bir süreliğine elveda dedi.

YL Finalleri  26-27-28 Temmuz’da oynanacak. Şampiyon olan ekip direkt olarak Şampiyonluk Ligi’ne yükselecek. İkinci ve üçüncü sıradaki ekiplerse ŞL’ye yükselebilmek için yukarıda altıncı ve yedinci sırada bulunan ekiplerle karşılaşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir