League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi Kış Mevsimi’nin ikinci finalisti P3P eSports oldu

2017 Yükselme Ligi Kış Mevsimi yarı finalinde Team Vulture’yle oynadığı maçtan üç galibiyetle ayrılan P3P eSports, yarın oynanacak final serisinde Team Turquality ile karşı karşıya gelecek.

Yarı final serisinin ilk maçında TV Iven-Lulu-Sivir gibi şampiyonlar seçerek takım savaşında işlevsel bir takım kurarken, P3P Varus-Orianna-Olaf seçimleriyle hasar potansiyeli oldukça yüksek bir kompozisyon oluşturdu. Her iki takımda oyun boyunca harita görevlerine önem verirken, skor çıkarma aşamasında başarılı olan takım TV oldu. Oyun boyunca attığı baskınlarda takım arkadaşlarına avantaj kazandırmayı başaran ormancı K1ra olurken, Crystal takım savaşlarına yönelik oyun tarzı izlemeyi tercih etti. P3P için oyunun kırılma anı otuz ikinci dakikada başlayan Baron savaşında iyi bir savaş başlatarak dört skorla birlikte takımın Baron’u almasıydı. Baron güçlendirmesiyle istediği kuşatmaları yapabilen P3P, otuz beşinci dakikada başlayan Kadim Ejderha savaşından da istediğini alarak yarı final serisinin ilk maçından galip ayrıldı.

Serinin ikinci maçında yüksek hasar potansiyeline sahip takım kompozisyonunu P3P oluştururken, TV hareket kabiliyeti daha yüksek bir takım tercih etti. Kurduğu agresif takım kompozisyona rağmen erken oyunda takım savaşlarında P3P istediğini alamadı fakat bu açığı maç boyunca oynadıkları makro oyunla kapatmayı başardı. Harita üzerindeki görüşte ve objektif hakimiyetindeki üstünlüğüyle TV’yi karşılaşmanın tamamında domine eden P3P, orta oyunda Vladimir-Rumble ultilerini etkili kullanmayı da başardı. Yirmi altıncı dakikada başlayan takım savaşında üç skor çıkaran P3P altın farkını on iki bine çıkararak serinin ikinci maçından da galip ayrılmayı başardı.

Serinin üçüncü karşılaşmasında ilk iki maçta olduğu gibi oldukça hızlı başlayan ve skor avantajını elde eden TV’ydi. Erken oyunda baskınlarla birlikte skor veren P3P, üçüncü maçta da oynadığı harika makro oyunla orta oyunda oyunun hakimiyetini eline alan takım oldu. Oldukça çekişmeli süren üçüncü karşılaşmada TV yirmi altıncı dakikada DoubleG’yi düşürüp Baron’a yönlendi. Bu aşamada P3P için her şey kötü giderken Fiora’yla oldukça etkili performans gösteren Hioss’un TV’yi aldatmak için Baron’a attığı ışınlan ve Crystal’ın Baron’u çalması P3P adına durumu değiştiren hamleler oldu. Baron’la birlikte alt koridordan inhibitörü açmayı başaran P3P rakibini tamamen oyundan silmeyi başardı. Otuzuncu dakikada oyunun son kuşatmasını yapan P3P Nexus’u yıktı ve seriyi 3 zaferle kazanarak finale ismini yazdırdı.

Aldığı 3 zaferle TT ile finalde oynamaya hak kazanan P3P bugün oynadığı başarılı oyunla TT’yi oldukça zorlayacak gibi gözüküyor. Yükselme Liginde makro oyunu oldukça başarılı oynayan iki takımın karşılaşacağı maçta, P3P ormancı baskınlarına yeterli yanıt verememe problemi çözmesi durumunda TT’yi yenebilecek potansiyele sahip.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir