League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi’nde 2016 sezonu başlıyor

Şampiyonluk Ligi’ne çıkmak için kıyasıya bir rekabetin yaşandığı Yükselme Ligi’nde yeni sezonun detayları belli oldu. 

Her sezon kış mevsiminin ardından başlayan Yükselme Ligi maratonu yeniden bizlerle buluşuyor. Değişen formatı ile beraber lig bu yıl daha çok takıma ve oyuncuya şans tanıyacak. 15-30 Mart tarihleri arasında takımlar dört etaptan oluşan turnuvada mücadele edecek. Yapılan her turnuvada ilk 16 içerisine giren takımlar elde ettiği sıraya göre bir puan kazanacak. Turnuvalar sonuçlandığında en yüksek puanı alan ilk beş takım doğrudan Atlas, Crew ve Imperial(MeetYourMakers) takımlarının bulunduğu Yükselme Ligi’ne çıkacak. Öte yandan Yükselme Ligi’ne çıkmak için yapılacak olan bu turnuvalarda bir takımda oynamak için gerekli olan tek şart en az Platin 5 liginde olmak. Bunun dışında herhangi bir kural bulunmuyor.

Düzenlenecek olan turnuvalar ile birlikte Riot Games hem kendi adına hem de tüm oyunculara bir ilki yaşatmış olacak. Tüm turnuvalar Battlegrounds adı verilen yeni sistem üzerinden gerçekleştirilecek ve bu sisteme LoL hesabı ile giriş yapılabilecek. Bu sistemle beraber maç saatiniz geldiği zaman almış olduğunuz turnuva kodu ile maçınıza özel hazırlanmış olan odaya gireceksiniz. Bununla birlikte yine Battlegrounds ile turnuvanın ilerleyişini de takip edebileceksiniz.

Yükselme Ligi kayıtları bu hafta içerisinde açılacak ve birinci turnuva 15 Mart tarihinde oynanacak. 30 Mart’a kadar sürecek olan bu turnuvaların sonucunda en iyi beş takım lige yükselecek. Bu takımların belirlenmesinin ardından Nisan ayında çeyrek finaller oynanacak. 9 ve 10 Nisan tarihleri arasında da Riot Games ofisinde düzenlenecek olan yarı final ve final aşalarının ardından lige yükselecek olan yeni takımlar belirlenmiş olacak.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir