League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi’nde son hafta maçları tamamlandı

League of Legends Türkiye Yükselme Ligi’nde son hafta karşılaşmaları sürpriz sonuçlara sahne oldu.

Team Aurora, 2. sırayı garantileyen Big Plays Incorporated’ı yenerek Yükselme Ligi Finalleri adına önemli bir galibiyet elde etti. MeetYourMakers ve Zone eSports kendi maçlarında yaşadığı bağlantı problemlerinden dolayı hükmen mağlup sayıldı. FMF eSports Club ise rakip takım oyuncularının kendi rollerinde oynayamadığı maçı güzel bir oyunla kazanmayı başardı.

İkinci gün BPI, Team Aurora’ya karşı rövanşı alırken, Oyun Hizmetleri Çilekler ise MeetYourMakers’a karşı orta koridora Riven, nişancı rolüne Twitch ve desteğe Ahri alarak şaşırtsa da yaptığı meta dışı seçimlerle karşılaşmayı kazandı ve Yükselme Ligi’nde MeetYourMakers’ı hükmen galibiyet harici mağlup eden tek takım oldu. İkinci günün son maçında ise Zone eSports’un bağlantı problemleri yaşamasından dolayı  FMF eSports Club hükmen galip sayıldı. Son haftanın toplu sonuçlarına göz atalım;

YÜKSELME LİGİ YAZ MEVSİMİ 5. HAFTA

3 Ağustos Pazartesi

  • Team Aurora 1 – 0 Big Plays Incorporated
  • Oyun Hizmetleri Çilekler 1 – 0 MeetYourMakers (hükmen)
  • Zone eSports 0 – 1 FMF eSports Club

4 Ağustos Salı

  • Big Plays Incorporated 1 – 0 Team Aurora
  • MeetYourMakers 0 – 1 Oyun Hizmetleri Çilekler
  • FMF eSports Club 1 – 0 Zone eSports (hükmen)

ylpdw5

Yükselme Ligi 5. Hafta sonuçlarıyla birlikte son sıradaki 3 takım 3 galibiyet ile eşit duruma geldiler. Bu 3 takım arasında eşitliğin bozulması için tie-breaker karşılaşmaları oynanacak. Tie-breaker sonuçlarının ardından ilk 4’e giren takımların belli olmasıyla bu takımlar Riot Games Türkiye ofisinde Şampiyonluk Ligi’ne katılmak için Yükselme Ligi Finalleri’nde karşılaşacaklar. Yükselme Ligi Finalleri’nde şampiyon olan takım doğrudan Şampiyonluk Ligi’ne katılırken, 2. ve 3. sırayı alanlar ise Şampiyonluk Ligi 7’ncisi ve TBF 6’ncısı ile play-off mücadelesi oynayacak.

Kaynak: lolespor.com

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir