League of Legends League of Legends Haberleri

Yutorimoyashi, Sengoku Gaming’e transfer oldu

Son olarak V3 Esports forması giyen Japon nişancı Yutorimoyashi, Sengoku Gaming ile anlaşma sağladı.

LJL tarihine bakıldığında çok başarılı bir bölge olmadığını görebiliyoruz. Japonya ekipleri uluslararası turnuvaların ön elemelerini geçmeyi başaramıyor. Play-in olarak adlandırılan bu elemelere her yıl benzer izimleri yollayan bölgenin birkaç tanıdık oyuncuları var. Özellikle Rampage zamanında ismini duyuran nişancı Yutorimoyashi bunlardan bir tanesi. Son olarak V3 Esports forması giyen yıldız nişancı, geçtiğimiz mevsim Blank’i kadrosunda bulunduran Sengoku Gaming ile anlaşma sağladı.

Yutorimoyashi kariyeri boyunca Japonya’da mücadele etti. Bölgesinin yıldız oyuncularından olan isim uluslararası sahnede pek varlık gösteremedi. Kariyerine üst koridor olarak başlayan oyuncu kısa bir süre sonra nişancı pozisyonuna geçti ve böyle devam etti. LJL’in önemli organizasyonlarında yer alan isim bu sayede kendi marka değerini arttırmayı başardı.

Nişancının, 2017 yılında Rampage’a transferiyle kariyeri başka bir seviyeye çıktı. O dönemde Rampage kadrosunda Evi, Tussle, Ramune ve Dara gibi bölgenin önemli oyuncuları yer alıyordu.  Yutorimoyashi ile birlikte iy bir beşli olan takım üç mevsim üst üste şampiyon olmayı başardı ve uluslararası turnuva elemelerine katılmaya hak kazandı. Rampage bu elemelerin hiçbirini geçemedi. Son mevsimde takımın ismi PENTAGRAM olarak değiştirildi.

Yutorimoyashi bu elemerlin tamamında Türk takımlarına karşı oynadı ve hiç galibiyet göremedi. Sengoku Gaming geçtiğimiz sezon Blank ve Poohmandu’yu alarak şampiyonluk adaylarından olmak istedi ancak başarılı olamadı. Bakalım Yutori ile nasıl bir performans sergileyecekler?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir