League of Legends League of Legends Haberleri

Zefa, DAMWON Gaming’in ana koçu oldu

DAMWON Gaming, koç ekibinde değişiklik yaptı. Micro’nun ayrılmasının ardından takımın ana koçu Zefa oldu.

DAMWON Gaming’de değişiklik rüzgarı kaldığı yerden devam ediyor. Daha önce Nuclear’ın yanına, boşta olan nişancı Ghost transfer edilmişti. Ardından ana koç Micro’nun ayrılığıyla takımın başına kimin geçeceği merak ediliyordu. Bu isim için fazla uzağa gitmeye gerek kalmadı. DAMWON, Micro’dan boşalan ana koç koltuğu için yardımcı koç Zefa ile anlaşmaya vardı. Zefa, Micro ile birlikte koç ekibinde yer alıyordu.

Koreli koç bölgenin eskileri arasında yer alıyor. Kariyerine profesyonel oyuncu olarak başladı ve ilk olarak 2013 yılında Najin White Shield forması giydi. GorillA ile birlikte takımın alt koridorunda yer aldı ve Bölge Finalleri’ni kazanarak Worlds’e katılma hakkı kazandı. Najin, Worlds 2014’te çeyrek final oynadı. 1 yıl CK’de mücadele ettikten sonra profesyonel oyunculuk kariyerini noktalayn isim koçluğa geçti. Zefa ilk koçluk deneyimini Kongdoo Monster’la yaşadı.

Afreeca Freecs bünyesinde de çalışan koç Edgar ile birlikte Asya Oyunları’nda Kore Mili Takımı’nın başında yer aldı. DAMWON’dan önce SKT’nin koç ekibinde yer aldı. Fly ve Kkoma ile birlikte çalışan Zefa, takımla MSI ve Worlds Yarı Finali görürken iki kez de LCK şampiyonluğu yaşadı. Takım bu sezonun başında dağıldı ve koç, DAMWON Gaming’in yolunu tuttu.

Koreli koç, LCK’de bir takımın başına geçebilecek kapasitede. DAMWON’un ilerleyen haftalarda performansının nasıl olacağını göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir