League of Legends League of Legends Haberleri

Zenni Optical, Golden Guardians’a sponsor oldu

Kuzey Amerika merkezli marka Zenni Optical, Golden Guardians’ın resmi gözlük sponsoru oldu.

Esporun maddi olarak en güçlü olduğu bölgelerden biri olan Kuzey Amerika’da sponsor çılgınlığı devam ediyor. Takımların imzaladıkları sponsorluk anlaşmaları her geçen gün artıyor. NBA takımlarından Golden State Warriors’ın sahibi olduğu Golden Guradians, sponsor yelpazesini bir firmayla daha genişletti. Kuzey Amerika merkezli gözlük firması Zenni Optical, Golden Guardians’ın resmi sponsoru oldu.

Kuzey Amerika takımlarının sponsor yönünden pek bir problemi bulunmuyor. Takım sahiplerinin reklamları bir hayli önemsemesi ve bölgedeki ticaret trafiği takımların gelirlerinin üst seviyelere çıkmasında önemli rol oynuyor. Zenni Optical ile imzalanan sponsorluk anlaşmasının sağlık açısından önemi bir hayli büyük. Oyuncular antrenman sırasında şirketin ürettiği mavi ışığı kesen lensli gözlükleri kullanarak gözlere verilen zararı minimuma indirecek.

LCS takımlarından Golden Guardinas geçtiğimiz mevsim normal sezonu 5. sırada tamamladı. Hauntzer, Contractz, Froggen, Deftly ve Olleh beşlisiyle mücadele eden ekip çıktığı 18 maçta 9 galibiyet ve 9 mağlubiyet gördü. Bu skoruyla playofflara katılma hakkı kazanan ekip çeyren finalde FlyQuest’e 3-2 mağlup oldu ve turnuvadan elendi. Kadrosunu bozmama kararı alan ekip  Yaz Mevsimi’nde Vadi’ye aynı beşliyle çıkacak.

Anlaşma hakkında detaylı bir bilgi verilmedi. Bu anlaşmayla birlikte takımın sponsor sayısı 3’e çıktı. Madrinas Coffee, RIG Gaming ve Zenni Optical takımın şu ana kadar anlaştığı şirketler. Bakalım ileride daha büyük sponsorluk anlaşmaları imzalanacak mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir