League of Legends

Zeros, GAM Esports’a transfer oldu

Riot Games

Son olarak Phong Vu Buffalo forması giyen üst koridor Zeros, gelecek mevsim için GAM Esports’la anlaştı.

Vietnam’ın en iyi üst koridoru olarak anılan Zeros, geçtiğimiz mevsim takımıyla ligi domine ederek şampiyon oldu ve MSI’a katılma hakkı kazandı. Turnuvanın ön elemelerinde temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’yi mağlup eden takım bir üst tura yükselmişti. Vietnamlı üst koridor gayet iyi bir turnuva geçirdi. Geçtiğimiz günlerde Riot Games kurallarını ihlal eden Zeros, 6 maç ceza almıştı. Takımı PVB’den ayrılan oyuncu GAM Esports’a transfer oldu.

İlk olarak 2017 yılında profesyonel arenaya adımını atan oyuncu VCS siftahını Gigabyte Marines ile yaptı. Normal sezonu 3. sırada bitiren ekip playoff finalinde EVOS Esports’a kaybetti. Bunun üstüne Phong Vu Buffalo’ya transfer olan üst koridor son 1 senedir takımın başarısı için çabalıyor. Oynadığı iki mevsimde iki şampiyonluk elde eden oyuncu Wolrds ve MSI’a katılım sağladı. Bu iki turnuvada dünyanın en iyi üst koridorlarına karşı oynayan Zeros, önemli bir tecrübe edindi.

18 yaşındaki oyuncu bölgesinin en iyi üst koridoru olarak biliniyor. Sezona iddialı bir kadroyla girmek isteyen GAM Esports, eski oyuncuları Levi ve Slay’i transfer etmişti. Yapılan açıklamaya göre eski nişancı Slay, gelecek mevsim destek pozisyonunda boy gösterecek. Yeniden şampiyon olmak isteyen GAM, ligin ilk 6 maçına Zeros yerine Yoshino ile çıkacak. Zeros’un cezasının bitmesinin ardından yeniden Vadi’ye dönmesi bekleniyor.

Bakalım GAM Esports, gelecek mevsim VCS şampiyonu olabilecek mi?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.