League of Legends League of Legends Haberleri

Zeyzal, Evil Geniuses’a transfer oldu

Son olarak Cloud9 forması giyen Amerikalı destek Zeyzal, gelecek sezon için LCS’in yeni ekibi Evil Geniuses ile anlaşma sağladı.

eUnited zamanında sonra bir anda yükselen Zeyzal geçtiğimiz mevsim Kuzey Amerika’nın en iyi destekleri arasında gösteriliyordu. Zeyzal’ın Cloud9 başarısındaki katkısının çok büyük olduğu birçok kişi tarafından biliniyor. Oyun bilgisi ve takım arkadaşlarını yönetme konusunda iyi iş çıkaran ismin Cloud9’dan ayrılacağı konuşuluyordu. Yapılan açıklamaya göre Zeyzal, LCS’in yeni organizasyonlarından Evil Geniuses ile anlaşma sağladı.

İlk olarak amatör takımlarda forma giyen destek Licorice ile birlikte NA CS’te eUnited bünyesinde yer aldı. Gilius ve Deftly gibi isimleri de kadrosunda bulunduran eUnited bekleneni karşılayamadı ve LCS’e yükselemedi. Bunun üstüne takımdan ayrılan Zeyzal, Cloud9 Akademi ile anlaşma sağladı ve oyuncunun C9 serüveni başlamış oldu. C9 Akademi ile sağlam bir performansa sergileyen isim kısa sürede as takıma yükseldi ve buradaki yeribi bir daha kaybetmedi.

Deneyimli destek hiç LCS şampiyonu olamasa da iki kez finale çıktı ve bir kez Worlds Yarı Finali oynadı. Sneaky ile fena olmayan işler başaran isimin geçtiğimiz sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılması bekleniyordu. Bu transferin dedikoduları bir süredir sosyal medyada dolanıyordu ve sonunda resmi açıklama geldi. Evil Geniuses gelecek mevsim için iddialı bir kadro kurmaya çalışıyor denebilir.

Bakalım EG gelecek mevsim amaçlanan şampiyonluğa ulaşabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir