League of Legends

Zoe, 8.16 yamasında dengeleniyor

League of Legends’ın belki de şu anki en problemli şampiyonu Zoe, 8.16 yamasında bir kez daha dengeleniyor. 

Çıktığı günden bu yana fazlasıyla yüksek bir kazanma oranına sahip olan Zoe, orta koridor oyuncularının adeta kabusu olmuş durumda. Karşısında durmak neredeyse imkansız olan şampiyon şu anda çok kısa sürelerde yüksek miktarlarda hasar bırakabiliyor ve W yeteneğiyle rakibinin Sihirdar Büyüleri’ni çalabiliyor.

Baktığımızda Zoe’nin 2. Sezon’da orta koridorda oynanan Nidalee’den pek farkı bulunmuyor. Nidalee de zamanında tek bir mızrak ile rakibinin canını %10’lara kadar düşürebiliyor ve atlamasıyla öldürüyordu. Bu benzetme profesyonel oyuncular arasında daha sık zikredilmeye başlandı. Zamanında açıklama yapan Riot Games, bir daha Nidalee’ye benzer bir kite sahip olan şampiyonu oyuna sürmeyeceklerini söylemişti. Fakat Zoe söz konusu olduğunda Riot’ın oyuncuları pek dinlemediğini de söylemek mümkün.

Son dört beş yamada sürekli dengelenmeye çalışılan şampiyon 8.16 yamasında bir kez daha zayıflatılacak. Şampiyonun pasifi artık %12.5 daha az vuracak. Verdiği hasar da 12-135’ten 10-124’e çekildi.

Zoe’nin diğer yetenekleri de büyük bir problem teşkil etse de şampiyonun kitindeki en başa bela yetenek W. Herhangi bir bekleme süresinin olmaması ve yüksek AP oranı oyuncuların bu yeteneğin avantajını iyi kullanarak beklenilenden çok yüksek hasarlar çıkarmasına sebep oluyor. Daha önce de dengelenen yetenek, önümüzdeki yamada bir kez daha zayıflatılıyor ve AP oranı %55’ten %40’a çekiliyor.

Tüm bu değişikliklerin şampiyonu daha “çekilebilir” bir şampiyon haline getireceğini söylemek mümkün değil. Yeteneklerinin bekleme süresindeki azlık değişmediği sürece şampiyonun öyle ya da böyle metada kalacağını belirtebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.