League of Legends

Zoe ve Malzahar’a nerf geliyor

Riot Games

Sezon öncesi dönem yerini yavaş yavaş Sezon 8’e bırakırken oyun içi değişiklikler hızlandı. Orta koridorun iki belalı şampiyonu Zoe ve Malzahar 8.2 yamasında nerf alacak.

Sezon 8 heyecanının başlamasına iki haftadan az bir süre kala, yeni sezonda yapılacak dengelemeler ve güçlendirmelerle ilgili haberler gelmeye balşadı. League of Legends forumlarında paylaşılan duyuruya göre popüler şampiyonlardan bazıları kısa vadede dengelenecek. Orta koridor şampiyonları da bu dengelemelerden etkilenecek. Sezon öncesi dönemde hayatımıza giren ve kendisini oynamayı tercih etmeyen tüm oyuncuları hayata küstüren Zoe, sonunda nerf alıyor.

Aslında Zoe ile ilgili en büyük problem şampiyonun anlık hasarı. Ustalaşması zor olsa da, işini bilen ellerde Zoe bir ölüm makinasına dönüşüyor. Koridor safhasında kaçamadığınız bir “hınzır uyku baloncuğu” size tatlı rüyalar gördürüyor. Gözlerinizi açtığınızda ise genelde kendinizi gri ekrana bakarken buluyorsunuz. Tahmin edilebilir yetenek seti ve kırılganlığı yüksek eloda kazanma oranını düşük seviyede tutuyor olsa da Zoe sezon öncesi dönemde %12 oranında seçildi. Lig piramidinin büyük kısmını iyi bir Zoe oyuncusuna çözüm bulmakta zorlanan orta-düşük elo League of Legends oyuncularının oluşturduğunu düşündüğümüzde nerf ihtiyacı kaçınılmaz oluyor. Zoe üstündeki değişikliklerin Sezon 8’in ilk yamasında uygulamaya konma ihtimali de var.

Malzahar’ın oyundaki varlığı ise Sezon 1’e kadar uzanıyor. Hiçlikten gelen şampiyonun nerf alacak olmasının sebebi çok kolay oynanabilir olmasına karşın takımına gereğinden fazla katkı sağlaması. Yetenek setinden ötürü devamlı hasar verebilmesinin yanında Q yeteneği ve ultisinden gelen kitle kontrolü şampiyonu karşısında durulması zor bir hale getiriyor. League of Legends forumlarında konuşulanlara bakılırsa Malzahar’ın Zoe’nin aksine hasarına değil yetenek mana bedelleri ve bekleme sürelerine nerf alabileceği  tahmin ediliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.