League of Legends

Zven LCS ve LEC’de şampiyonluk görebilen ilk isim oldu

Cloud9 nişancısı Jesper “Zven” Svenningsen, hem Avrupa ligi hem Amerika liginde şampiyon olan ilk oyuncu oldu.

TSM’den Cloud9’a transfer olan ve kusursuza yakın performans sergileyen başarılı nişancı Zven, 2020 LCS Bahar Mevsimi Finalleri’nde FlyQuest’i 3-0 yenerek bu unvana sahip oldu.

Zven Avrupa’daki en son şampiyonluğunu G2 Esports takımı altında yaşamıştı. 2017 Yaz Mevsimi’nde G2’da Expect, Trick, Perkz ve mithy’le oynayan Zven finalde Misfits ile karşılaşmış ve seriyi 3-0 kazanmışlardı. Ayrıca FlyQuest oyuncularından PowerOfEvil ve IgNar, finalde Misfits’te yine Zven’in rakibiydi. Dün oynanan karşılaşmada da Zven buna ithafen maçta 2017 G2 ifadesi çıkardı.

Başarılı oyuncunun kariyeri nasıl başladı?

Başarılı nişancı profesyonel kariyerine Danimarka ekiplerinden Tricked Esport’ta başladı. Yaklaşık bir mevsim orada oynayan nişancının sonraki durağı Intellectual Playground oldu. Zven’in Danimarka dışında ilk büyük takıma girmesi ise Ocak 2014’te SK Gaming Prime’a katılmasıyla oldu. “Zvenillan” nickiyle oynayan oyuncunun ilk yıldızlaşması Origen’e girmesiyle oldu. Origen’de “Niels” takma ismiyle tam 2 sene oynayan oyuncu Soaz, Amazing, Mithy ve xPeke’yle oynama şansı buldu.

İlk Avrupa şampiyonluğunu 2015 Bahar Mevsimi Finalleri’nde yaşayan oyuncu, Yaz Mevsimi’nde takımıyla 2. olarak ilk Worlds deneyimini yaşadı. Grup aşamasını ve çeyrek finalleri geçen Origen, yarı finallerde SKT’ye 3-0 yenilerek Worlds 2015’e veda etti. 2 senenin ardından Zven EU LCS 2016 Yaz Mevsimi’nde G2 Esports’a katıldı. Katıldığı mevsim lig birincisi olan Zven takımıyla Worlds 2016 grup aşamasında elendi. G2 bünyesinde geçirdiği her mevsimde 1. olan Zven, bir tane MSI 2.liği de yaşadı. Ardından başarılı nişancı 2018 Bahar Mevsimi’nde Kuzey Amerika’nın en köklü takımlarından TSM’e transfer oldu. TSM’de kaldığı süre boyunca hiç 1.lik göremeyen nişancı, kariyerinde bir duraklama dönemi yaşadı ve ardından 2020 Bahar Mevsimi’nde Cloud9’a katıldı. Katıldığı mevsimde de takımca LCS tarihinin en iyi performansını gösterdiler.

Başarılı nişancı Cloud9 kariyerine oldukça iyi başladı. Bakalım ileride Zven ismini daha sık duyacak mıyız?

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir