League of Legends

Zven, yeni takımı Cloud9’da resmen durdurulamıyor

TSM’in eski nişancı oyuncusu Jesper “Zven” Sveninngsen, LCS’in ilk iki haftasında mükemmel istatistiklere imza attı. Danimarkalı oyuncu 18/0/33 ile şu anda ligdeki en yüksek KDA’ya sahip. Oyuncu ligin ilk 2 haftasında daha hiç gri ekrana bakmadı.

Cloud9’ın eski nişancı rolündeki oyuncusu Sneaky yerine kadroya giren Zven, ligin ilk 2 haftasına bomba gibi düştü. Ünlü oyuncu, espor kariyerine ara verip yayıncılığa odaklanacak olan Sneaky’nin yerini aratmayacak gibi görünüyor. Zven, desteği Vulcan ile birlikte resmen alt koridoru domine etti. Ayrıca takımıyla birlikte ilk 4 maçın 4’ünü de kazanarak liderliğe adlarını yazdırdı. Zven 2 maçta Senna, 2 maçta ise Aphelios oynadı ve hiç ölmedi. Deneyimli oyuncunun ayrıca dakika başına 9.7 minyon, 15 dakika sonunda +616 altın farkı, 15 dakika sonunda +16 minyon farkı ve 15 dakika sonunda +911 tecrübe puanı farkı gibi yüksek istatistikleri de var.

Zven geçmişte TSM’de geçirdiği 2 senede hep tepkileri üstüne çeken isim olmuştu. Gerek diğer nişancılara karşı geri kalması, gerek yaptığı kritik hatalar sonucu oyunu takımına kaybettirmesi olsun Team SoloMid’de kötü bir geçmişi vardı. Bu sene sevilen nişancı Sneaky yerine gelince de geçmiş performansları nedeniyle hem Sneaky hayranları hem de takım taraftarlarının aklında büyük soru işaretleri oluşmuştu. Ama Zven’in 4 maçta da beklenmedik derecede iyi performansı soru işaretlerini akıllardan sildi ve bir anda takımına oyunu kazandıran en büyük faktörlerden biri haline geldi.

Lig uzun bir maraton ve şu an Kuzey Amerika ligi NA LCS’in daha 2. haftası bitti. Bakalım Zven ve yeni takımı Cloud9 bu iyi ilerleyişini sürdürüp şampiyon olabilecekler mi. Bunlar hem takım tarafları için hem de espor sevenler için büyük bir merak konusu.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir