League of Legends

Zz1tai, profesyonel oyunculuğa geri döndü

Çin’in ünlü üst koridorlarından Zz1tai, profesyonel oyunculuğa geri dönme kararı aldı.

21 yaşındaki tecrübeli oyuncu sezon başında emekli olduğunu açıklamıştı. Aynı zamanda RNG’nin bir diğer üst koridoru Letme’nin de dinlenmek istemesi takımı üst koridorsuz bıraktı. Transfer döneminde Bilibili Gaming forması giyen AmazingJ ile anlaşan ekip bu mevsim çıktığı 12 maçta 9 galibiyet 3 mağlubiyet aldı. Twitter üstünden yapılan açıklamada RNG ekibi, Zz1tai ile konuşup oyuncuyu takıma geri dönmesi yönünde ikna ettiği belirtildi. Takım kötü gitmese de beklenen performansından uzak olması böyle bir kararın alınmasında ana sebep oldu.

Zz1tai kariyerinde orta ve üst koridor arasında mekik dokumuş bir isim. 2011 yılında TM.Origin ile profesyonel oyunculuk hayatına başlayan tecrübeli oyuncu oradan AGFox’a transfer oldu. Zz1tai’nin asıl parladığı yer ise Invictus Gaming. 2012-2016 yılları arası takımda bulunan isim 2015 yılına kadar da orta koridor rolünü üstlendi. Roookie ve Kakao’nun takıma katılmasıyla üst koridora geçen oyuncu takımıyla Worlds’e katılmayı başardı.

Ardından Snake Esports’a orta koridor olarak transfer olan Zz1tai oradan sonra kariyerini sonlandırdığı RNG ile anlaştı. RNG’de yeniden üst koridor olarak oynayan isim takımıyla 2 LPL ve 1 Rift Rivals şampiyonluğu elde etti. Letme ile zaman zaman formasını paylaşan tecrübeli üst koridor sezon başında RNG forması ile emekli olduğunu açıklamıştı.

RNG bu sezon yetenekli oyuncu AmazingJ ile aradığını pek bulamadı. Bireysel olarak fena olmayan ismin takım içi iletişimle alakalı bir sorunu olabilir. Bakalım Zz1tai döndüşünde ne kadar forma şansı bulacak ve performansı nasıl olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.