PMGC 2022 Sarı Grup maçlarında İlk Gün Maçları Tamamlandı mix PUBG Mobile

PMGC’de Fire Flux ve S2G Şovu

10 Kasım’da başlayan PMGC’de kırmızı ve yeşil gruplar tamamlandı. Kırmızı grupta temsilcimiz S2G Esports bulunmaktaydı. S2G Esports, 4 günlük uzun bir temponun ardından gösterdiği üstün performans ile grubunu 3. tamamlayarak Endonezya’nın başkenti Cakarta’da olaack büyük finalde oynamaya hak kazandı.

S2G Esports’un grup aşaması nasıl geçti

Temsilcimiz 6 maç sonucunda 9 sıralama, 21 öldürme puanı ile ilk günü 30 puanla tamamladı. Ardından ikinci günde S2G Esports dominant bir oyun sergileyerek günün ilk 2 maçını birinci sırada tamamlayarak büyük finale göz dikmişti. İkinci gün sergilediği performansı ile toplam puanını 125 puana yükseltti. PMGC’de üçüncü gün S2G için şanssız başladı ve istediği sıralama puanlarını alamadı. Oyuncular ise bireysel performansları ile kazandıkları öldürme puanları ile sıralamada tutunmayı başardı. Büyük finale gidecek takımların belli olacağı dördüncü gün geldi çatmış oldu. Günün ikinci ve dördüncü oyununda tam anlamıyla haritaya hükmeden S2G Esports iki oyunu 1. sırada tamamladı ve toplamda 24 öldürme puanı elde etti. Bu üstün performansıyla S2G Esports grup aşamasında 133 öldürme puanı ve 124 sıralama puanıyla toplam puanını 257’ye çıkarttı ve dünya şampiyonası büyük finaline yükselmeyi başardı.

Fire Flux Esports ve Yeşil Grup Maçları Nefes Kesti

Fire Flux Esports önceki haberimizde yer verdiğimiz üzere 6 maçta 19 sıralama puanı, 28 öldürme puanı ile ilk günü toplam 47 puan ile tamamlamıştı. İkinci gün de alışık olduğumuz Fire Flux performansı gelmeyince takım 95 puanla orta sıralarda yer aldı.
Üçüncü gün ise Fire Flux Esports grubu adeta domine etti. Bir gün içerisinde iki farklı birincilik elde eden takım, öldürme puanını 103, sıralama puanını ise 88 yaparak genel sıralamada ikinciliğe yükselmeyi başardı.

Büyük finale yükselen takımları belirleyen son güne girerken taraftarlar ve oyuncular tarafından heyecan son derece stresli bir seviyeye yükseldi. Yeşil grubun son maçı dün tamamlandı. Günün ilk oyununu 3. sırada tamamlayan takımımız, ilerleyen oyunlarda şanssızlık yaşadı ancak büyük final hedefi ile çıktığı bu yolda asla pes etmedi. Son oyuna girerken takımımız güzel bir oyun geçirerek son alana kadar girmeyi başardı. Dünya şampiyonası finaline giden yolda en büyük rakibimiz Bacon Time ekibi oyuna veda ettikten sonra takımımız harita üzerinde güzel bir pozisyon elde etti. Son ana kadar stres seviyesinin en üst düzeyde olduğu oyunda temsilcimiz oyunu birinci sırada tamamlayarak Dünya şampiyonası finaline gitmeyi başardı. Fire Flux Esports ekibi grup aşamasını 126 öldürme, 122 sıralama, toplam 248 puan ile tamamladı. Bu sonuçla beraber PMGC Dünya şampiyonası finalinde iki temsilcimiz yer almış oldu.

Aynı zamanda henüz grup maçları yeni başlayacak olan Beşiktaş Esports’a da karşılaşmalarında başarılar dileriz.
Turnuva hakkında puan durumu ve diğer detayları Liqupedia‘dan takip edebilirsiniz.

PUBGM Dünya Şampiyonası için yaptığımız ilk habere buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir