mix

The Grand Tournament ile Hearthstone’da yaşanan değişiklikler

Hearhstone’un yeni güncelemesi The Grand Tournament çıkalı iki hafta oldu. Her oyunda her eSporda olduğu gibi Hearthstone’da da yeni güncellemenin ardından oyunun oynanış tarzında ve stratejilerinde değişiklikler yaşandı. Oyunu oynamayanların veya bir kaç sefer duymuşların terimiyle basit bir kart oyunu olan Hearthstone, eSpor dünyasında oldukça yol katetti. Oyuncularının isteklerine cevap vermeyi bilen Blizzard, yaptığı hamlelerle bu oyunun topluluğunu katlayarak büyütmeye devam ediyor.

İki hafta içerisinde oluşan yeni metaya göre öne çıkan kartlar ve oynanış tarzları şöyle:

Secret Paladin

Mysterious Challenger‘ın oyunda böylesine bir değişiklik yaratacağı beklenmiyordu fakat günümüzde oyuncuların tercihleriyle Secret Paladin popülerlik kazanıyor. 6/6 olan bu kart 6 mana ile kullanılıyor ve bu kart kullanıldığında destenizdeki secret kartlarından her birini oyuna sürüyor.

Önceden Paladin’in secret kartları önemsiz ve etkisiz olarak görülürdü. Bu gelişmeyle beraber The Redemptions, Noble Sacrifices, Competitive Spirits ve Avenges kartlarını aynı anda devreye sokabiliyor olmak işleri değiştirdi.

Dragon Priest

Yeni Dragon’ların oyuna tanıtılmasıyla beraber The Ground Tournament’da dragonlar popüler hale gelmeye başlıyor. 6/6’lık 7 mana isteyen Chillmaw adındaki yeni dragon Grim Patrons ve Alexstrasza’s Champion karşısında oldukça etkili. Dragon metasında diğer etkili kartlar arasında ise Twilight Guardian ve Wyrmrest Agent gibi kartlar yer alıyor.

Totem Shaman

Bu yeni güncelleme öncesinde metada yer almayan Shaman sınıfı yeni kartlarla Totem Golem ve Tuskarr Totemic başta olmak üzere tekrardan metaya dahil oldu.

Patron Warrior

Oldukça güçlü olan bu sınıf için bir zayıflatmanın gelmesi bekleniyordu fakat beklenen hamle The Grand Tournament ile gelmedi. Gücünden hiç bir şey kaybetmeyen bu sınıf, metanın önemli elemanları arasında yerini koruyor.

Druid, Hunter Rouge ve Mage sınıflarında ise dikkate değer bir gelişme yaşanmadı. Yeni kartlarla üretilebilecek olasılıkların dışında bu sınıflarda dikkati çeken veya metada değişikliğe sebep olacak bir değişiklik yapılmadı.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir