Liste mix

Yılbaşında Oynanabilecek Video Oyunları Listesi

Yılbaşında oynanabilecek video oyunları özellikle bu sene hepimizin aradığı bir eğlence diyebiliriz. Peki, video oyunları oynayarak nasıl eğlenebilirsiniz? Kendi başınıza güzel oyunlarla yılbaşı gecesinin tadını çıkarmak isteyenler varsa bu liste tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.

Ori and the Blind Forest

İlk önerimiz platform türünde olan Ori and Blind Forest, minik bir kahramanın yolculuğunu anlatıyor. Fantastik bir dünyada, tüm ormana canlılık veren Ruh Ağacı’ndan kopan bir yaprağın fiziksel bir yaşam formuna dönüşmesiyle hayat buluyor. Ori iki bacak üstünde yürüyen beyaz bir kedi görünümünde Naru isimli bir canlı tarafından büyük bir sevgi ile büyütülüyor. Birbirine sıkıca bağlı iki sevgi tomurcuğunun mutlu günleri ne yazık ki uzun sürmüyor. Hiç beklenmedik bir anda Ruh Ağacı eski gücünü yitirince, tüm ormanın verimlilikten, doğal zenginlikten ve yaşam enerjisinden mahrum bırakıyor. Bir zamanlar cenetten bir bahçe gibi görünen orman korumasız kalınca tehlikelerle dolu karanlık bir atmosfere bürünüyor. Ori de bu kaotik ortamı yeniden eski haline getirmek için Ruh Ağacı’nın ona verdiği güçleri kullanarak zorlu bir yolculuğa çıkıyor.

“Rengarenk orman tasarımını görüp de aldanmayın sakın. Blind Forest göründüğünden çok daha tehlikeli bir yer.”

The Witcher 3: Wild Hunt

Açık konuşmak gerekirse hazır The Witcher Next-Gen güncellemesi geldiğini düşündüğümüzde yılbaşı gecesinde Geralt birlikte yeni evreni keşfetmek benim için en iyi aktivite olabilir. Eğer aramızda Witcher ilk defa oynayacaklar varsa biraz bilgilendirme yapmanın faydası olabilir.

The Witcher 3: Wild Hunt, serinin diğer oyunları gibi Rivyalı Geralt’ın hikâyesini konu alır. İkinci oyunun sonunda yaşanan olayların üzerinden altı ay geçer ve Geralt’ın hafızası yerine gelir. Hafızasını geri kazanan Geralt, kayıp aşkı Yennefer aramaya başlar.

“Birbirimiz için yaratılmışız” diye fısıldadı Yennefer. “Birbirimizin kaderiyizdir belki de? Ancak bir şey çıkmayacak bundan. Yazık, gün ağarınca ayrılacağız. Başka türlü olamaz. Birbirimizin canını acıtmamak için ayrılmakz orundayız. Üstelik birbirimizin kaderi olduğumuz halde. Her kim bizi birbirimiz için yarattıysa biraz daha fazla uğraşmak zorunda. Kader yetmez, yeterli değil, biraz fazlası gerekir.”

Genshin Impact

Bu oyunu listeye eklerken aklıma direkt benim gibi anime izlemeyi seven kullanıcılarımız gelmişti. Genshin Impact, macera türünde bir açık dünya rol yapma oyunudur. Oyunda Teyvat adlı bir fantezi dünyasında maceradan maceraya koştuğumuzu söyleyebiliriz. Rengarenk ve canlı bu dünyada keşifler yapabilir ve karakterlerin eğlenceli diyaloglarıyla güzel bir yılbaşı gecesi geçirebilirsiniz.

V Rising

Yalnız oyun oynamayı sevmeyenleri unutmadık. V Rising, gotik tarzda bir açık dünyada geçen, keşif, inşa, aksiyon ve dövüşün bir araya geldiği çok oyunculu hayatta kalma oyunudur. Asırlar süren uykusundan uyanan bir vampir olarak intikam almak ve dünyaya yeniden hükmetmeye çalışmak asıl hedefiniz. Arkadaşlarınızla birlikte eğlenceli bir oyun oynamak istiyorsanız kesinlikle tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.

 

Listemizde yer alan oyunlara ek olarak Vampire Bloodhunt, Cyberpunk 2077 ve Kingdom Come: Delivarence göz atabilirsiniz.

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir