Oyun

Baldur’s Gate 3 Geliştiricisi Xbox Çıkış Tarihinin Yakın Olduğunu Açıkladı

Baldur’s Gate 3’ün geliştiricisi Larian Studios, Xbox Series X ve S platformları için çıkış tarihini duyurmak için hazırlıklar yaptığı görünüyor. Son haftalarda Larian, BG3’ü 2023’ün sonuna kadar Xbox platformlarında piyasaya sürmeyi hala planladığını vurgulamıştı. Ancak yıl hızla sona eriyor ve bazı Xbox hayranları, bu beğenilen RPG’nin bu pencerede piyasaya sürülmeyebileceğinden endişelenmişti. Neyse ki, Larian şimdi yeni bir açıklamada BG3’ün Xbox için çıkış tarihinin yakında kamuoyuyla paylaşılabileceğini belirtti.

Larian’ın resmi X (veya Twitter) hesabındaki bir gönderide, stüdyo Baldur’s Gate 3 konusunda “yoğun bir hafta” olacağını söyledi. Stüdyo ayrıca özellikle Xbox hayranlarını, yakında bir “resmi duyuru” için gözlerini açık tutmaları konusunda uyardı. Bu duyurunun doğrudan Baldur’s Gate 3’ün Xbox için çıkış tarihiyle ilişkilendirilmediği açıkça belirtilmemiş olsa da, bu duyuruyu en çok bekleyenlerin çıkış tarihi olduğu göz önüne alındığında, bu ipucunun bu sonucu doğuracağı neredeyse kesin gibi görünüyor.

Xbox platformlarına bağlı bu ipucunun dışında, Larian, Baldur’s Gate 3’ün fiziksel bir sürümü ile ilgili de haberler paylaşacaklarını belirtti. Şu an için BG3, yalnızca PlayStation 5 ve PC platformlarında dijital olarak indirilebilir durumda. Ancak açıkça görülüyor ki, başlık için fiziksel bir sürüm de çalışmaları sürüyor ve nispeten yakın bir zamanda gelebilir. Bu konuda daha fazla bilgiye haftanın ilerleyen günlerinde sahip olduğumuzda, sizi 5mid.com’da güncel tutacağız.

Xbox Series X/S için Baldur’s Gate 3’ün çıkışını sabırla bekleyen biri misiniz? Yoksa oyunu zaten 2023’ün başlarında kendiniz mi oynadınız?

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir