Oyun

Diablo 4: Vessel of Hatred Genişleme Paketi BlizzCon’da Duyuruldu

Diablo 4’ün yaratıcıları Blizzard Entertainment’ın BlizzCon’da oyun için bir genişleme paketi duyuracağı söylentileri doğru çıktı ve Diablo 4: Vessel of Hatred bu hafta büyük etkinlik sırasında duyuruldu. Bu genişleme paketinin 2024 yılında çıkması bekleniyor, ancak şu an için daha kesin bir çıkış tarihi bulunmuyor. Ancak bildiğimiz şey, daha önce hiçbir Diablo oyununda görülmemiş bir sınıfı tanıtacağı. Bu ve diğer sınırlı detaylar, Vessel of Hatred’in neye benzeyeceği ve oyunun hikayesini nasıl genişleteceğine dair ilk göstergelerimizi sunmak için BlizzCon tanıtımı sırasında paylaşıldı.

Her şeyden önce, Diablo 4: Vessel of Hatred’in fragmanı BlizzCon tanıtımı sırasında yayınlandı ve hemen aşağıda görebilirsiniz. Fragman kısa ve pek bir şey anlatmıyor, ancak canlı sunumu izleyemeyenler için Blizzard’ın blog yazısını da paylaşıyoruz.

Diablo 4: Vessel of Hatred Fragman ve Bilgi

Mephisto’nun kendisi Vessel of Hatred’in yıldızıdır ve genişleme Diablo 4’teki ana oyunun hikayesi üzerine inşa edilmiştir. Vessel of Hatred’de oyuncular yeni bir bölge olan Nahantu’ya yolculuk edecekler. Yeni bölgenin Diablo 4’ün ilk DLC sınıfının ne olacağıyla el ele gidebileceği tahmin edilebilir, ancak Blizzard görünüşe göre henüz bu yeni sınıfla ilgili ayrıntıları açıklamaya hazır değil.

“Vessel of Hatred, baş kötü Mephisto’nun kaderini ve Sanctuary için şeytani planlarını öğrenirken Diablo IV’te başlayan acımasız hikayeyi devam ettiriyor. Bunu yapmak için, Diablo IV için yeni olan ve yerel halk tarafından Nahantu olarak bilinen bir bölgeyi ziyaret edeceksiniz,” dedi Blizzard yeni Vessel of Hatred DLC’si hakkında. “Sefer hikayesinin bu devamıyla birlikte yeni oyun yolları, yok edilecek yeni kötülükler ve Diablo evreninde daha önce hiç görülmemiş yepyeni bir Sınıf geliyor. Vessel of Hatred önümüzdeki yılın sonlarına doğru yayınlanacak ve önümüzdeki yaz sizlerle daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Diğer Diablo 4 Haberleri

Genişleme açıklamasına ek olarak, Diablo 4’ün yakın geleceğinde neler olacağına dair daha fazla bilgi edindik. Örneğin 3. Sezon, oyuncuların haftalık bir mücadelenin parçası olarak daha yüksek sınıf dereceleri için yarışmalarına olanak tanıyan The Gauntlet adlı bir zindan ekleyecek. Blizzard ayrıca 12 Aralık’ta başlayacak olan oyunun bir sonraki tatil etkinliği için bazı planlarını da açıkladı. Bu etkinliğin adı “Midwinter Blight” ve oyunun ilk mevsimsel etkinliği olarak Fractured Peaks bölgesine odaklanacak.

Diablo 4’ün tanıtımından önce Blizzard, Overwatch 2 oyuncularına oyunun bir sonraki kahramanını tanıtırken, gelecekte bu oyun için planlananları da açıkladı. World of Warcraft için The War Within adlı 10. genişleme paketi de kısa bir teaser ile gösterildi.

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir