Arena of Valor Honor of Kings Oyun

LGD Gaming ve BGoose kuracağı Arena of Valor takımına $11.6 milyon yatırım yapacağını açıkladı

Dünyanın en büyük espor organizasyonlarından biri olan LGD Gaming, Çin canlı yayın ajansı BGoose ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. Çin merkezli kulüp, Tencent’in düzenlediği King Pro League’de yarışacak bir Arena of Valor ekibi kurmayı amaçlıyor.

İkili King Pro League’deki Franchise slotunu yasal olarak elde etmek için KPL ekibi Team Hope’u satın aldığını duyurdu ve takımın ismi ile logosu tamamen değiştirildi. Artık ekip ‘LGDAE’ adı altında KPL’de mücadele edecek. Takımın logosunda ise BGoose şirketini temsilen bir kaz olacak.

LGD Gaming’in kurucusu ve CEO’su Jie “Ruru” Pan, The Esports Observer’a verdiği röportajda, LGDAE Arena of Valor bölümünü inşa etmek için toplam 11.6 milyon dolar yatırım yapacaklarını söyledi. Ayrıca Jie, “Biz güçlü bir espor bilgisine ve ticari yeteneğe sahibiz ve BGoose’un pazarlamacıları alanlarında mükemmel bir yeteneğe sahip” dedi. “Bu ortaklığın esporda bize çeşitli yatırım olanakları ve fırsatlar sağlayacağına inanıyoruz.”

Daha önce Dota 2 için LGD Gaming, Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain ortaklaşarak PSG.LGD markasını; CrossFire’ın Çin liglerinde başarı elde etmek için ise Kuzey Amerikalı espor kuruluşu Reciprocity Corporation ile LGD.REC’i  kurmuştu.

Aslında bu LGD Gaming’in ilk kez Çin mobil espor sahnesinde boy gösterişi değil. Geçen sene LGD Gaming, Overwatch ekibini belli sebeplerden ötürü dağıttı. Daha sonra, CrossFire ve PopKart gibi mobil espor oyunlarında takımlar kurup yarışmalara katılmıştı. Bu oyunlardan farklı olarak, yaptığı yatırımlarla Arena of Valor’da da ses getirmek istediğini söyleyebiliriz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir