PUBG

ESL Türkiye PUBG Turnuvası’nda şampiyon GPay Ice oldu

ESL Türkiye Şampiyonası’nda dün akşam PUBG heyecanı vardı. Volkswagen Arena’da gerçekleşen ve heyecanlı karşılaşmalara sahne olan turnuva, Glandal’ın sunumu ve sürpriz bir evlilik teklifiyle de renklendi. Günün sonunda gülen taraf GPay ICE ekibi oldu.

Geçtiğimiz aylarda yurtdışında wtcn ve Mithrain’in başarılarıyla sevindiğimiz PUBG sahnesi, ESL’nin organizasyonuyla ilk kez nispeten büyük bir turnuva olarak ülkemize geldi. Hayli çekişmeli üç karşılaşmaya sahip olan turnuvanın ilk yılında; toplam skorlara, hayatta kalma sürelerine ve sıralamalara göre belirlenen birinci GPay Ice oldu. SRequiem, felarcone, BeQuu ve Nighthawkz’dan oluşan takım, wtcN, Mithrain ve ZEON’lu Team Bosphorus gibi yetenekli takımların ve Royal Bandits gibi köklü takımların arasından sıyrıldı ve haklı bir galibiyet elde eti. GPay Ice’ın en dikkat çeken oyuncusu ise SRequiem oldu. Adeta attığını kaçırmayan oyuncu 3 maçtan toplam 12 skor çıkardı. Ancak Nighthawkz ve felarcone’un da çok iyi performanslar ortaya koyduğunu belirtmekte fayda var.

PUBG izleyicilerinin yakından tanıdığı Team Bosphorus ise ilk maçtan galip ayrılmasına rağmen ikinci maçta 14. olarak büyük hayal kırıklığı yarattı. Son maçı da beşincilikle kapatan ekip, kupadan uzak kaldı. İkinci maçtan galip ayrılan Meet Your Destroyers ekibi de dikkat çeken bir başka takımdı. Uçağın genel olarak haritanın ortasından rota çizmesi sebebiyle takımların erken oyunda dağınık oynadığı ve durgun geçen karşılaşmalar, özellikle halkanın daralması ve oyunu açık alanlara taşımasıyla daha fazla heyecana sahne oldu. Bol bol Kar98 skoru izlediğimiz maçlarda birkaç tane güzel multikill de izledik.

ESL Türkiye turnuvası, bugün oynanacak Counter Strike: GO ve FIFA 18 finalleriyle devam edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.