FUT Esports PUBG PUBG Haberleri

FUT Esports, 3 Ayrı Dünya Şampiyonası’nda Yarışıyor!

Temsilcimiz FUT Esports 2023 sezonunun kapanışında da iyi gitmeye devam ediyor. Ülkemizin yükselişte olan espor kulübü FUT Esports, üç ayrı oyunda dünya şampiyonasına katılmayı başardı. Bu oyunlar: Steam PUBG, Honor Of Kings ve Brawl Stars! Bir bilgisayar oyunu ve iki mobil oyunda mücadele eden temsilcimiz bir kaç ay önce de VALORANT’da dünya şampiyonasına katılmayı başarmıştı.

FUT Esports 3 Dünya Şampiyonası
FUT Esports 3 Dünya Şampiyonası

Honor Of Kings:

Temsilcimiz Honor Of Kings’in dünya şampiyonasında ön elemeye davet almıştı. Wildcard ismiyle anılan ön eleme aşamasında çıktığı 10 maçtan sadece birini kazanabildi ve turnuvayı 9 mağlubiyet 1 galibiyet ile kapatarak Wildcard aşamasını sonuncu olarak bitirdi ve turnuvaya veda etti.

Honor Of Kings International Championship 2023 - Wildcard | FUT Esports
Honor Of Kings International Championship 2023 – Wildcard | FUT Esports

Honor Of Kings International Championship 2023 - Wildcard | FUT Esports

Brawl Stars:

FUT Esports kadro olarak kulüp ile anlaşmadan önceki EMEA turnuva sonuçları ve anlaştıklarından sonraki başarılarıyla EMEA üçüncüsü olmayı başararak Brawl Stars World Finals 2023’e kalmayı başarmıştı. Ayrıca World Finals’a gelmeden önce FUT Esports Brawl Stars’ın partner takımlarından biri oldu. Oyun içinde kulübün logosunu simge olarak satın alabiliyorsunuz ve ayrıca FUT Esports temalı emoteları da satın alabiliyorsunuz. Brawl Stars World Finals 2023’e gelince de grup aşamasında önce geçen yılın şampiyonu olan Crazy Raccoon ile oynayarak kaybettiler. Bunu kaybetmeleri zaten bekleniyordu. Ardından gruptan çıkabilmek için EMEA dördüncüsü SK Gaming ile eşleştiler. Maçta önce 2-0 öne geçen temsilcimiz sonradan skorun 2-3 olmasıyla maçı kaybetti ve bu şekilde turnuvaya veda etti.

Brawl Stars Championship 2023

Brawl Stars Championship 2023
Brawl Stars Championship 2023 | FUT Esports

Steam PUBG | FUT Esports

Yabancı oyunculardan oluşan iddalı kadrosuyla FUT Esports yıl boyuncaki başarılarıyla PGC puanları topladı. PGC puanlarıyla EMEA ikincisi olarak PGC 2023’e kalmayı başardılar. PGC 2023’de grup aşamasında zor olan gruba düşmelerine rağmen grubu altıncı olarak tamamladılar ve bugün başlamış olan Kazananlar Grubu’na çıkmayı başardılar. Kazananlar Grubu’nda ilk günü 33 puanla sekizinci olarak kapattılar.

PGC 2023 | PUBG Esports

PGC 2023 | FUT Esports
PGC 2023 | FUT Esports

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir