PGC 2023 Champion Danawa Esports Genel PUBG PUBG Haberleri

PGC | PUBG Global Championship 2023 Şampiyonu Danawa E-Sports!

PGC yani PUBG Global Championship bugün oynan son 6 maç ile tamamlandı. Final aşamasında oynanan 18 maçlık serinin sonucunda Kore temsilcilerinden Danawa E-sports 137 puan ile şampiyon olmayı başardı. Son maça kadar ilk 4 takım puan olarak çok yakındı. Yani son maça kadar kimin şampiyon olabileceğini bilmiyorduk fakat 17 Gaming’in kendi hatasıyla arada kalarak ölmesinin üzerine Danawa en yakın rakipleri Twisted Minds’ın fightına katıldı ve onları vurarak eledi. Böylece tüm rakiplerinin elenmesiyle daha maç 18 bitmeden şampiyonluğu kesinleşen Danawa E-sports’da eğlenirken onuncu olarak 18.maça veda etti.

PGC2023’ün ödül havuzu ise skinlerden gelen crowd funding ve ana para ödülüyle 2 Milyon 300 Bin dolardı.

On sekizinci maçın son anları ve Danawa E-sports’un PGC2023 şampiyonluk sevinci:

Danawa E-sports PGC 2023 Champions
Danawa E-sports PGC 2023 Champions

Turnuvanın Puan Sıralaması İse:

PGC 2023 Finaller Puan Tablosu
PGC 2023 Finaller Puan Tablosu

PGC 2023 İstatistikleri:

  • Finallerin en iyi oyuncusu 38 skor ve 84 Twire puanı ile Pero’dan Aixleft oldu.
  • Esports Charts verilerine göre PUBG Esports, PGC 2023 ile izlenme rekorunu kırdı. İzlenme rekoru kırılmasına rağmen turnuva için yapılan skinlerin topluluk tarafından beğenilmemesi sebebiyle PUBG tarihinin en düşük crowd funding bütçelerinden biri turnuvaya dahil oldu.
  • Finallerin en iyi EMEA oyuncusu 14 skor ve 71 Twire puanı ile Twisted Minds’da Perfectiks oldu.
  • Turnuvanın favorilerinden TGLTN, en iyiler arasına girmeyi bırakın Twire puanlarına göre kendi takımı içinde ancak üçüncü olabildi.
  • Son şans aşamasından son anda çıkarak finallere gelmiş olan Gen.G finallerde de kötü oyununu devam ettirerek turnuvayı sonuncu olarak tamamladı.
  • Finale çıkma şansı olan Question Mark’ın offline alandaki bilgisayarları kapandı ve oyuna bu şekilde veda ettiler. PUBG Esports bu maç için bir remake yapmadı ve QM’in finale çıkma şansı elinden alındı.

PGC 2023’de temsilcilerimiz neler yaptı ?

PGC 2023’e iki tane Türk temsilci yollamayı başardık. Bunlar: HOWL Esports ve FUT Esports. HOWL Esports, grup aşamasını on beşinci tamamlayarak kaybedenlere düştü. Kaybedenler aşamasını da on birinci tamamlayarak turnuva çok erken veda etti. Türk organizasyon olup yabancı kadro ile PUBG’de yer alan FUT Esports ise grup aşamasını altıncı olarak tamamlayarak kazananlar aşamasına yükseldi. Kazananlar aşamasında dokuzuncu olarak son şans aşamasına düştü ve son şans aşamasını da on altıncı tamamlayarak turnuvaya veda etti. FUT Esports’un aşamalar değiştikçe oyununun gittikçe kötüleştiğini belirtmemiz gerekiyor. Bazı sorunlar ile karşılaşmış olabilirler.

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir