PUBG

PUBG, 1.0 sürümü ile erken erişimden çıktı

Son dönemin en çok ses getiren oyunu PlayerUnknown’s Battlegrounds, bu sabah erken erişimden çıkarak 1.0 sürümüyle Steam’deki yerini aldı.

Uzun bir süre erken erişimde kalan ve bu süreçte çok önemli satış rakamlarına ulaşan PlayerUnknown’s Battlegrounds, nihayet 1.0 versiyonunu piyasaya sürdü. Steam’de kısa sürede kırılmadık rekor bırakmayan ve hala en fazla oynanan oyunlar sıralamasında başı çeken  PUBG’nin, 1.0 ile önemli problemlerden kurtulması bekleniyor. Oyuna gelen yeni çöl haritası, silahlar ve taşıtların yanı sıra, pencere ve duvarlardan atlamaya getirilen yeni özellik de oyuncuları oldukça heyecanlandırıyor. 1.0 sürümüne geçiş yapmak isteyenlerin Steam’de 12,6 GB’lık güncellemeyi yapması gerekiyor.

Geçtiğimiz günlerde XBox One’a gelerek konsol sürümünü de çıkartan PUBG’nin en büyük eksikliği optimizasyon ve hileydi. 1.0 ile optimizasyonu büyük ölçüde düzelten şirket çalışanları, buna rağmen hilelere hala çözüm bulabilmiş değil. Özellikle Asya ve Kuzey Amerika sunucularında oynayan oyuncuların ciddi bir bölümü oyunda hile kullanmaktan çekinmiyor. Artık yayıncıların da oldukça canını sıkan bu durum karşısında Bluehole’un ne yapacağı merak konusu. Zira azımsanmayacak bir para ödeyerek PUBG’yi satın alan oyuncuların hemen her oyunda bir hileciyle karşılaşıyor olması kesinlikle ciddi bir sorun.

2 Yorum

2 Comments

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.