PUBG

PUBG Avrupa Ligi resmen duyuruldu

PUBG

PUBG Corp. ve ünlü turnuva düzenleyicisi StarLadder bir partnerlik yoluna girerek PUBG Europe League’i duyurdu. StarLadder’ın açıklamasına göre duyurulan bu lig PUBG Corp’un beş yıllık sağlam bir espor altyapısı oluşturmak için attığı adımlardan biri durumunda.

2019 için duyurulan ilk büyük PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS etkinliği olan PUBG Europe League (PEL) Ocak ayında başlayacak. İsminde her ne kadar “Europe” kelimesi geçse de lige Orta doğu ve Afrika’dan da takımların katılma şansları olacak. PEL’de toplamda 1 milyon Euro’luk bir ödül havuzu mevcut. Ligde toplamda 16 takım yer alacak ve maçlar Avrupa’nın belirlenecek bir şehrinde bir stüdyoda oynanacak.

PUBG Corp, ligde yer alacak takımlara konaklama ve seyahat konusunda da yardım edecek. PEL’de yer alabilmek için 32 takım mücadele edecek ve bunların 16’sı mücadele etme fırsatı bulacak. Eleme maçları Ekim ayında başlayacak ve Aralık ortasında son bulacak. PEL’de son zamanlarda çoğu profesyonel espor sahnesinde gördüğümüz franchise sistemi olmayacak. Bunun yerine daha klasik olan yükselme ve küme düşme sistemi kullanılacak.

Böyle bir ligin duyurulmasının profesyonel PUBG izlemekten keyif alan kişiler için oldukça önemli ve güzel bir haber olduğunu belirtelim. PUBG Europe League izleyiciler açısından etkinlik bekleme derdini ortadan kaldırırken, profesyonel takımlar için de bir süreklilik sağlayacaktır.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.