PUBG

PUBG Avrupa Ligi’nde Lider Team Liquid !

pubgesports.eu

PUBG Avrupa Ligi 3. Aşama heyecanı geçtiğimiz hafta sonu oynanan 15 karşılaşmayla devam etti.  İlk hafta olduğu gibi ikinci haftaya da Team Liquid damgasını vurdu. 15 maçlık maratonda yalnızca bir galibiyet almış olmasına rağmen neredeyse her maç oldukça yüksek “ölüm skoru” toplayan ekip, haftayı 130 puan toplayarak kapattı ve 2. Haftanın sonunda 243 puanla liderliğini sürdürdü.

Temsilcimiz Ömer “Iroh” Develi’nin de mücadele ettiği TSM takımı ise 119 puan topladığı haftanın sonunda toplamda 228 puana ulaşarak ikincilik koltuğuna oturdu. Haftaya kötü başlayan ekip, son maçlara doğru kendisine geldi, iki galibiyet ile bir ikincilik elde etti ve haftayı güzel bir sıralamada tamamlamayı başardı.

TSM’i bir puan geri geriden takip eden Rus ekibi Natus Vincere ise bu hafta iki galibiyet aldı ve zirve mücadelesini sürdürdü. Team Liquid, TSM ve Natus Vincere’yi takip eden diğer iki takım ise 216 puanlı Faze Clan ile 197 puanlı G2 Esports oldu.

DIGITAL ATHLETICS’TEN 3.AŞAMANIN İLK GALİBİYETİ

Avrupa Ligi’nde ülkemizi temsil eden tek ekip olan Digital Athletics de ilk hafta son savaşta kaçırdığı galibiyeti bu hafta Cuma gününün 3.karşılaşmasında kapmayı başardı. Mitraleius’un üç, ABeautflDeath’in de bir skor aldığı mücadelede 14 skorlu N47 takımıyla yaşanan son savaşı kazanan ekibimiz galibiyete ulaştı. Bu maçta topladığı 14 puanın yanına diğer 14 maçta 51 puan daha ekleyen ekibimiz, haftayı 65 puanla kapattı. Toplamda 119 puana ulaşan Digital Athletics, 16 takımlı ligin 15.sırasında bulunuyor.

SAMBTY ŞOV !

Haftanın oyuncusu ise hiç şüphesiz lider Team Liquid’in yıldız skoreri Samu “Sambty” Kauppinen oldu. 15 maçta toplam 36 skor toplayan Sambty özellikle Cumartesi günkü mücadelelere damgasını vurdu. Beş maçlık seride toplam 24 skor alan Sambty, Team Liquid’in ölüm skoru liderliğini sürdürmesinin en büyük mimarı oldu. Sambty’yi skor sıralamasında uzaktan takip eden isimler ise 27 skor ile Gustav ve 25 skor ile Monkey oldu. TSM’deki yıldızımız Iroh ise bu hafta 16 skor alarak başarılı bir performans sergiledi.

Norveç ekibi Desperado’nun skorer oyuncusu Simsy ise haftayı 7 “head-shot”la kapatarak bu istatistiğin lideri oldu.

PUBG Avrupa Ligi heyecanı 13 Eylül’deki karşılaşmalarla devam edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.