PUBG

PUBG Kickoff Kupası şampiyonu Team Liquid oldu

30 Nisan tarihinde başlayan PUBG Kickoff Kupası şampiyonu Team Liquid oldu.

Finallerin ilk gününde topladığı rekor puanla ve en yakın rakibine daha ilk günden attığı 50 puan farkla zaten şampiyon olması beklenen Team Liquid, sürprize izin vermedi ve kupanın kazananı oldu.

Turnuvada ikinci sırayı Se7en Esports alırken, üçüncü ise Faze Clan ekibi oldu. Turnuvaya genel olarak PEL Contenders ekipleri damga vurdu. Alt lig olarak görülen PEL Contenders’tan tam 9 takım, 16 ekibin yer aldığı final aşamasına kalmayı başardı.

16 PEL ve 16 PEL Contenders ekibinin katılımıyla gerçekleşen ve 3 de Türk takımının yer aldığı turnuvanın 125.000 USD ödül havuzu bulunuyor. İlk sırayı alan Team Liquid bu sayede 50.000 USD ödülü kasasına koymayı başardı.

Temsilcilerimiz ne yaptı?

PEL Contenders temsilcimiz We Need a Home, ne yazık ki turnuvaya grup aşamasında veda etti.

Finallere yükselmeyi başaran bir diğer PEL Contenders ekibimiz Beşiktaş Esports ve tek PUBG Avrupa Ligi temsilcimiz Digital Athletics ise son güne kadar üst sıralara gayet yakındı.

Son gün 3.sırayla arasında sadece 7 puanlık bir fark bulunan Digital Athletics, final aşamasının üçüncü gününde beklenen çıkışı gerçekleştiremedi ve turnuvayı 10. sırada tamamladı.

Beşiktaş ise son gün öncesinde 11. sıraya kadar düşmüştü. DA’den beklediğimiz çıkışı Beşiktaş gösterdi ve turnuvayı 6. sırada tamamlayarak 7.500 USD ödülü kasasına koymayı başardı.

Turnuvada Genel Puan Durumu

Bu sonuçlarla beraber takımların havuzdan kazandığı para ödülleri ise şöyle:

  1. Team Liquid – 50.000 USD
  2. Se7en Esports – 22.500 USD
  3. Faze Clan – 15.000 USD
  4. Unity – 7.500 USD
  5. Desperado – 7.500 USD
  6. Beşiktaş – 7.500 USD
  7. Ninjas in Pyjamas – 7.500 USD
  8. Jokers – 7.500 USD

Gözler artık 17 Mayıs’ta başlayacak olan PUBG Avrupa Ligi Aşama 2’ye dikildi. Bu ligde yer alan temsilcimiz Digital Athletics’e şimdiden başarılar dileriz.

PUBG Kickoff Kupası’nda bugüne kadar neler olduğunu öğrenmek için buraya tıklayınız.

PUBG ile ilgili tüm haberler için 5Mid ile kalın.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.