PUBG

PUBG önümüzdeki ay Xbox One’a geliyor

Son dönemin şüphesiz en fazla ses getiren oyunlarından PlayerUnknown’s Battlegrounds, 12 Aralık’ta konsol tutkunlarının beğenisine sunulacak.

Dün Paris’te düzenlenen Oyun Haftası etkinliğine katılan Bluehole yöneticileri, oyunun önümüzdeki ay Xbox One’a geleceğinin müjdesini verdi. PUBG’nin konsoldaki fiyatı ise Steam’deki ile aynı, yani 69 TL olacak. Konuyla ilgili yapılan açıklamada PC versiyonunda bulunan birçok özelliğin konsolda da yer alacağı duyuruldu. Önümüzdeki aylarda alınan geri dönüşlere göre geliştirmelere devam edileceği dile getirildi. Xbox da resmi Twitter hesabından haberi takipçileriyle paylaştı.

Bilindiği üzere PUBG çıkışıyla birlikte oyun dünyasında ses getirmiş, birçok rekoru kısa sürede kırmayı başarmıştı. Gerek Steam üzerinde oynanan oyunlar, gerekse de Twitch’te izlenen kanallar arasında en üst sıralarda yer alan oyun, geçtiğimiz haftalarda binlerce olumsuz yorum almıştı. Çin sunucusunda ana menüde bir VPN reklamına yer veren oyun yönetimi, kullanıcıların yoğun tepkisine maruz kalmıştı. Paralı bir oyunda bu tarz reklamların bulunması, oyun içinde oluşan bug’lar, hız ve nişan hileleri  gibi problemler kullanıcıların Steam üzerinden oyuna verdiği oylarda olumsuz etki yarattı. Son 30 gün içerisinde PUBG bu platform üzerinden %63 oranında olumsuz değerlendirme aldı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.