PUBG PUBG Haberleri

PUBG şirketi, 2020 Global Series hakkında detay verdi

PUBG, bugün yaptığı açıklamayla 2020 yılında yapılacak Global Series Finali ve aşamaları hakkında detaylı bilgi verdi.

Aralık 2019’da, 2020 senesi için PUBG’nin ve espor tarafının nasıl geliştirileceğine yönelik planlar paylaşılmıştı. Bu sene PUBG, 4 Global Series etkinliği düzenleyecek. İlk durak ise Berlin olacak. 31 Mart- 3 Nisan tarihleri arasında gruplar; elemeler ise 4-5 Nisan arasında gerçekleşecek. 10-12 Nisan arasında da büyük final oynanacak.

Dört büyük turnuvada da toplam 32 takım mücadele edecek. Her Global Series üç aşamadan oluşacak. (grup, eleme ve büyük final)  2019’un ilk dört takımı direk olarak katılma hakkı kazanacak kalan 28 takım takım ise ana 6 bölgeden takımlarla doldurulacak. Her turnuvada, 32 takımdan yalnızca 12’si gruplardan çıkıp elemelerde mücadele edebilecek.

Son olarak Glaobal Series milyon  dolarlık ödül havuzunu ve kitle fonlaması çabalarını geliştiren PUBG Corporation, katılımcı ekipler için daha çeşitlendirilmiş bir gelir paylaşım programı oluşturmayı hedefliyor. Bu sene her Global Series turnuvasında, sadece grup aşamaları ve elemelerde 500 bin dolar dağıtmayı planlıyorlar. Böylelikle sonuncu olan takım bile minimum 20 bin doları garantilemiş olacak. Finaller içinse bu miktar 2 milyon dolar civarında olacak. Ayrıca Pick’Em turnuvası esnasında oyun içi satın alınan tüm eşyalar ve kostümlerin %25’i  çeşitli yollarla profesyonel takımlara dağıtılacak.

PUBG şirketi Aralık ayında, 2020’de çok daha fazla turnuva ve etkinlik düzenleyeceğini söylemişti. En son ki açıklamasıyla bunu doğrular nitelikte oldu. GS dışında da turnuva eklemeleri olabilir.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir