Mercan Gloomy Özalp | HOWL Esports Röportaj VALORANT

5mid Özel: Mercan “Gloomy” Özalp Röportajı – HOWL Esports

Türkiye’nin yükselişte olan iddialı espor kulüplerinden ayrıca da 5mid 2023 Yılın Enleri Yarışması’nda Yılın Espor Takımı seçilmiş olan HOWL Esports’un VALORANT oyuncusu ve IGL’i olan Mercan “Gloomy” Özalp ile VALORANT ve VCL TR: Birlik Ligi Süreci hakkında bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisine bize zaman ayırdığı için teşekkür ederiz.

Gloomy, HOWL ile tanınmış olsa da HOWL’dan önce Thunderbolts Gaming, Gringo Team, Fenerbahçe Espor ve New Boss Esports’da da bulunmuştu.

Buraya tıklayarak Gloomy’nin Twitter hesabına ulaşabilirsiniz, kendisini takip etmeyi unutmayın!

HOWL Esports VALORANT
HOWL VALORANT

Sırada Gloomy’e sorduğumuz sorular ve cevapları:

-Titans turnuvalarındaki ve kapalı elemelerdeki performansınızı nasıl değerlendiriyorsun?

Titans turnuvalarındaki takım performansımızdan genel olarak memnunduk ama kapalı elemedeki performansımızdan memnun değiliz, 9 aydır lige çıkmak için çalıştık. Lige çıkmak gözümüzde çok büyüktü bundan dolayı kapalı elemeler sürecinde biraz fazla stresli ve heyecanlıydık bunun performansımıza da etki ettiğini düşünüyorum.

Titans turnuva sistemiyle lige çıkan takımlardan birinin IGL’i olarak sistem hakkında ne düşünüyorsun?

Titans turnuva sistemini hiç sevmedik çünkü toplam 5 turnuvayı kazanıp ROT puanlarında birinci sırada bitirmemizin bize para ödülü haricinde hiçbir artısı olmadı. Kapalı eleme süreci için açık elemeden çıkan takımlarla aynı sıradaydık. 5 ay boyunca mücadele vererek, emek vererek kazandığımız turnuvaların ödülünün bu olmaması gerekirdi.

HOWL’un VCL TR: Birlik Ligi hedefi nedir ? (Play-off, Şampiyonluk, EMEA vb)

Tabii ki de herkes gibi bizimde hedefimiz şampiyonluk ve ardından da EMEA. Çoğu insan bize ikinci bir FUT vakası gibi bakıyor ve biz de öyle olmak için çok çabalıyor, çalışıyoruz. Umarım Lig boyunca ve sonrasında her şey istediğimiz gibi ilerler.

-New Boss Esports’dan beri kadronun beraber olduğunu görüyoruz, bu size nasıl bir katkı sağlıyor ?

Evet, kadro uzun süredir beraber. kadronun bu kadar süred,r beraber olmasının bize sağladığı katkılardan birkaçı; birbirimizi artık çok iyi anlıyoruz bu yüzden ekstra bir takım oyununa sahibiz, her geçen gün daha güzel ayak uyduruyoruz ve ne olursa olsun birbirimize çok güzel bir mental destek sağlıyoruz.

-Bu sene Birlik Ligi’nde EMEA’da yer almış oyuncular ve çok sayıda yabancı oyuncu bulunuyor, bu durumun bir IGL olarak seni etkileyeceğini düşünüyor musun?

Yabancı oyuncuların beni etkileyeceğini düşünmüyorum, belki EMEA’da yer almış oyuncular tecrübelerinden dolayı etkileyebilir oda belki yani.

-Kendiniz ve HOWL Esports için kısa ve uzun vadeli hedefleriniz nelerdir?

Kendim için öncelikli hedefim oyunumu en zirveye çıkarmak tabii ki,HOWL esports için hedefim ise onları mutlu edecek şekilde şampiyonluklar. Çünkü yönetimimiz de bizim için arka planda çok çalışıyor ve her şeyi hallediyorlar sağolsunlar.

-Ligdeki en büyük rakibiniz olarak kimi görüyorsun?

Herkesin s2g’nin kadrosu hakkında git gel şeklinde yaklaştığının farkındayım ama ben en büyük rakip olarak S2G Eports’u görüyorum. IGL olarak soracak olursanız da ligdeki rakibim ve en beğendiğim IGL souchni. Çünkü çok farklı bir düşünce ve oyun tarzına sahip.

-Bir IGL olarak planlı bir oyun mu oynatıyorsun yoksa oyunun daha çok anlık gelişen kararlar çevresinde mi şekilleniyor?

Bu sorduğunuz iki faktörüde kullanarak oynatıyorum. Daha açıklayıcı olmak gerekirse tabii ki bir oyun planına sahibiz ama anlık gelişen kararlar çerçevesinde de sonuca varıyoruz.

Şimdiye kadar yaşadığınız en unutulmaz maç veya oyun anınız nedir ve bu an senin için neden önemli?

Bu takımla yaşadığım en unutulmaz maç anı, şu anki Denizbank İstanbul Wildcats takımıyla; eleme sürecinde onlar Dark Passage’ken, lower final’de 2-1 harita olarak öndeyiz ve dördöncü harita olan Lotus’u kazanırsak ligdeyiz. Lotus haritasında 8-12 gerideyiz ama 8-12’den sonra attığımız comebackla haritayı 16-14 kazanışımızdır. Bütün profesyonel VALORANT hayatım genelinde cevaplayacak olursam da Fenerbahçe Espor’da oynarken FUT’u 2-0’lık seri ile yenip lige çıktığımız maçtır.

Gloomy | HOWL
Gloomy’nin bahsettiği maç

-VALORANT’ta başarılı bir kariyer yapmak isteyen genç oyunculara hangi tavsiyelerde bulunursunuz? 

Genç oyunculara vereceğim tavsiye şu an ki duyduğum lig sisteminde -yani gelecek olan lig sisteminde- alttan gelmenin daha kolay olacağını bizim gibi 1 sene beklemek zorunda kalmayacaklarını ve artık eskiye nazaran genç oyunculara daha fazla şans verildiğini unutmamaları. Aynı zamanda konuşmak yerine disiplinli olmalarını ve çok çalışmalarını tavsiye ederim.

-Son olarak sizi destekleyenlere söylemek istediklerin?

Bizi destekleyenlere öncelikle destekleri için çok teşekkür ederiz, onlar desteklemeye devam ettikçe bizde onları daha çok mutlu etmek için her şeyi yapacağız.

Röportajımız burada sonlanıyor. Gloomy’e bize vakit ayırdığı için teşekkür eder, HOWL Esports’a VCL TR: Birlik Ligi’nde başarılar dileriz. Sizce HOWL ilk Split’nden Play-off’lara kalmayı başarabilecek mi, yorumlarda bizimle fikrinizi paylaşın.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir