bbl vs da VALORANT

BBL Esports ve Digital Athletics Arasında Transfer Gerilimi

Yeni VALORANT rekabetçi sezonu yaklaşırken takımlar arası transferler son hızıyla devam ediyor. BBL Esports ve Digital Athletics arasında gerçekleşecek Hüseyin “Aimdll” Kabişteke transferi DA tarafının transferi erken açıklaması sebebiyle BBL tarafından iptal edildi.

Gerilim Digital Athletics’in Transferi Erken Açıklamasıyla Başladı

Digital Athletics 30 Kasım‘da paylaştığı video ile kadrosuna Hüseyin “Aimdll” Kabişteke‘yi kattığını duyurdu. Çoğu espor takipçisi bu habere şaşırırken, BBL Esports tarafından herhangi bir açıklama yapılmamış olması soru işareti uyandırdı. Kısa bir süre sonra ise BBL Esports aşağıdaki tweeti paylaşarak konu hakkında bir duyuru yaptı.

Başarılı takımın yaptığı açıklamaya göre Digital Athletics henüz görüşme aşamasında olunan, sözleşme ve finansal süreci tamamlanmamış bir transferi kamuoyuna duyurmuştu. Devamında BBL, Digital Athletics’i bu hatayı düzeltmeye davet etti. Fakat DA tarafından herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

BBL Esports Transferi İptal Etti

Bu olayın gerçekleşmesinden iki gün sonra BBL tarafı paylaştığı duyuruyla Hüseyin “Aimdll” Kabişteke transferini iptal ettiğini duyurdu. Ayrıca oyuncunun önümüzdeki sezonu takım ile geçireceğini açıkladı. Digital Athletics tarafı ise an itibarıyla duyuru videosunu kaldırmış bulunmakta.

bbl esoorts
2 Aralık 2022 tarihinde @BBL_esports tarafından paylaşılan Tweet.

CodeMarco’dan BBL Esports’a Tepki

Digital Athletics ile yaşanan duyuru gerginliğinin ardından BBL PUBG oyuncusu CodeMarco‘dan takımına tepki gecikmedi. “BBL ile olan sözleşmem kasım ayı içerisinde bitmiştir.” şeklinde bir Tweet paylaşan başarılı oyuncu, ardından yanlış anlaşılmaları gidermek adına aşağıdaki Tweet’i attı.

CodeMarco’nun attığı Tweet’e göre takım oyuncu ile ilişkisini kesmiş, fakat herhangi bir duyuru yapmamıştı. Ayrıca CodeMarco, influencer sözleşmesinin durumu hakkında da oyuncuyu bilgilendirmeyen takımı suçladı.

Bunun üzerine BBL aşağıda görebileceğiniz açıklamayı yaparak Bünyamin “CodeMarco” Yalçınkaya ile sözleşmelerini tek taraflı feshettiklerini açıkladı. BBL’in yaptığı bu açıklama ve en iyi PUBG oyuncularından birini kaybetmesi espor takipçileri tarafından tepki topladı.

bbl espor codemarco
3 Aralık tarihinde @BBL_esports tarafından atılan Tweet.

BBL’in transferi iptal etmesiyle ve CodeMarco ile sözleşmesini feshetmesiyle aradaki gerginlik şimdilik azalmış gibi gözüküyor. Fakat önümüzdeki günlerde Digital Athletics’in konu hakkında nasıl bir açıklama yapacağını hep birlikte göreceğiz.

VALORANT kategorisindeki diğer haberlerimize buradan göz atabilirsiniz.

administrator
22 yaşında, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları 4. sınıf öğrencisi. Doğduğundan beri oyun oynuyor, hatırlayabildiğinden beri yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir