VALORANT mix

BBL Esports Yükselişi Devam Ediyor

10 Partner VALORANT takımının yer aldığı ve kıyasıya mücadele ettiği VCT EMEA yani VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi‘nde BBL Esports yükselişi devam ediyor. Günün ikinci serisinde temsilcimiz BBL Esports ve ligde sadece bir galibiyeti olan KOI ile karşılaştı. Temsilcimiz ilk haritayı kaybetse de geri dönüşe imza attı ve seriyi 2-1 kazanarak play-off mücadelesini sürdürdü.

BBL Esports – KOI

Harita seçiminde KOI tarafından Pearl tercihi gelirken BBL tarafından Ascent tercihi geldi. Karar haritası ise bu hafta yeni güncellemesi eklenen Bind haritası oldu.

  • 1. Harita – Pearl

Temsilcimiz ilk haritada istediği gibi başlangıç yapamadı. Tabanca roundunu ve ilk silahlı roundu veren BBL haritaya 6-0 geride başladı. 7. round temsilcimize gitse de sonraki 3 roundu kaybettik ve skor 9-1’e geldi. Temsilcimiz ilk yarının son iki roundunu kazanarak ilk yarıya 9-3 geride girdi. İkinci yarıda tabanca ve ilk silahlı roundu veren temsilcimiz serinin ilk haritası Pearl’de varlık gösteremedi ve 13-3 ile seride 1-0 geriye düştü. KOI‘de trexx aldığı 17 skorla haritanın en skorer oyuncusu oldu.

  • 2. Harita – Ascent

Adeta temsilcimizin kalesi olan Ascent haritasında tabanca roundu KOI‘ye gitti fakat BBL Esports tarafından alınan force kararı etkisini gösterdi ve temsilcimiz üst üste 5 round kazanarak skoru 5-1’e getirdi. 5-1’den sonra KOI 1 round alsada temsilcimiz 2 round ile karşılık verdi ve skoru 7-2’ye getirdik. Yine bir round alan KOI‘ye BBL Esports‘tan 2 roundluk cevap geldi ve ilk yarı 9-3 BBL üstünlüğü ile kapandı. İkinci yarıda tabancayı alan temsilcimiz skoru 11-3’e getirdi. KOI ilk silahlı roundu kazanarak skoru 11-4’e getirsede BBL Esports hata yapmadı ve kendi haritasını 13-4 ile kapattı. Seriyi 1-1’e getiren temsilcimizde QutionerX aldığı 21 skor ile haritanın en skorer oyuncusu oldu.

  • 3. Harita(Karar Haritası) – Bind

Yeni güncelleme sonrası profesyonel arenaya tekrardan dönen Bind haritasında BBL Esports fırtınası esti. KOI tabanca ve ilk silahlı roundu alarak 3-0 ile son hairtaya giriş yaptı. Temsilcimiz çaldığı eco elden sonra 4 round daha kazanarak skoru bir anda 5-3’e getirdi. Devamında 2 roundu kazanan KOI için aslında kazanılan son roundlar oldu. Temsilcimiz ilk yarının son iki roundunu kazanarak ilk yarıya 7-5 önde girdi. İkinci yarıda adeta KOI‘ye fırsat verilmedi. İkinci yarıda 6 round kazanan BBL Esports haritayı 13-5, seriyi ise 2-1 kazanarak ligde üst üste 3. galibiyetini almış oldu. Temsilcimizde AsLanM4shadoW aldığı 18 skor ile haritanın en skorer oyuncusu oldu. KOI‘de 17 skor alan sheydos‘un güzel performansı haritayı kazandırmaya yetmedi. Temsilcimizde Turko ve Brave‘in Bind savunması izleyenlere iki oyuncunun Papara SuperMassive günlerini hatırlattı.

FUT Esports EMEA’da Dolu Dizgin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir