FUT Esports VALORANT

FUT Esports Masters Şampiyonu Karşısında

FUT Esports Champions 2023‘te play-offlarda yoluna devam ediyor. Play-offlarda ilk turda Pasifik Ligi şampiyonu Paper Rex ile karşılaşan FUT Esports iyi başladı fakat kötü bitirdi. 2-0 yenilerek kaybedenler aşamasına düşen FUT Esports‘un rakibi 2023’ün en iyi takımı FNATIC oldu. FNATIC birinci tamamladığı C grubunun ardından D grubunun ikincisi LOUD ile eşleşti ve LOUD karşısında istediği oyunu ortaya koyamadı. Chronicle ve Leo‘dan verim alamayan FNATIC 2-0 kaybederek temsilcimize rakip oldu. Gelin FUT Esports – Paper Rex maçını yakından mercek altına alalım.

FUT Esports – Paper Rex

Temsilcimiz Ascent haritasını tercih etti. Paper Rex ise Pearl tercihinde bulundu. Karar haritası ise Split oldu.

1.Harita – Ascent

Temsilcimiz tabanca roundunu verse de Paper Rex‘ten Eco çaldı ve skoru 2-1’ yaptı. Paper Rex iki roundluk seri ile skoru 3-2 yapsa da temsilcimiz ilk yarının kalan 7 roundunun altısını alarak ilk yarıya 8-4 önde girdi. İlk yarıyı 5 ve 6 skorda kapatan something ve Jinggg için bambaşka bir ikinci yarı vardı. Temsilcimiz ikinci yarıda Paper Rex‘in hızlı ve akıl almaz hareketlerine yanıt veremedi. something ikinci roundda attığı bela ile oyuna girdi ve Paper Rex‘i kimse tutamazdı artık. İkinci yarıda sadece 2 round alan FUT 13-10 ile ilk haritayı kaybetti. something aldığı 24 skor ile haritanın yıldızı olurken temsilcimizde MrFaliN‘in aldığı 21 skor bizim için yeterli olmadı.

FUT Esports

2.Harita – Pearl

Serinin ikinci haritasında tam anlamıyla Paper Rex dominasyonu hakimdi. Paper Rex ilk yarıyı 11-1 ile kapattı. f0rsakeN ve something yine inanılmaz oyunlar ortaya koydular ve serinin ikinci haritasını 13-4 ile kapattılar. d4v41 aldığı 20 skor ile haritanın yıldızı olurken qw1‘nin 13 skoru haritayı kazanmamıza yardımcı olmadı ve bu sonuçla birlikte Paper Rex seriyi 2-0 ile kapatarak adını üst tura yazdırdı.

FUT Esports

FUT Esports’un kura şanssızlığı

Temsilcimiz play-offlarda Pasifik şampiyonu Paper Rex ile eşleşmesi yeterli olmamış gibi kazanması halinde FNATIC – LOUD maçının galibi ile oynayacaktı. Hatırlatmamızı isterseniz FNATIC LOCK//IN São Paulo ve Masters Tokyo şampiyonu ve EMEA Ligi’ni namağlup bitiren ekibi. LOUD ise Amerika bölgesi şampiyonu ve LOCK//IN São Paulo ikincisi ünvanlarına sahip. Temsilcimiz böylesine zorlu eşleşmelerde kaybedenler aşamasında temsilcimiz Alfajer‘in takımı FNATIC ile karşılaşacak.

FUT Esports, EMEA Masters’a Veda Etti!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir