mix VALORANT

VCT 2023: LOCK//IN Finalin Adı FNATIC vs LOUD

Sa0 Paulo’da artık sona doğru yaklaşıyoruz. VCT 2023: LOCK//IN finali adı temsilcimiz Alfajer’in takımı FNATIC vs ev sahibi LOUD oldu. LOUD yarı finalde DRX’i 3-2 ile, FNATIC ise yine bir EMEA ekibi Natus Vincere’yi 3-0’la geçti. Final bugün saat 21.00’da başlayacak.

LOUD-DRX

VCT 2023: LOCK//IN başında favori olarak gösterilmeyen LOUD ve Pasifik kısmının başarılı ekibi DRX’i karşı karşıya getiren turda seyir zevki yüksek bir karşılaşma oldu. LOUD seriye 2-0 öne geçerek başlasa da, DRX 2-2’ye getirdi ancak LOUD kendi evinde geri dönüşe izin vermedi.

1.Harita – Pearl

LOUD kendi seçtiği haritada baskın bir oyun ortaya koydu. İlk yarıda rakibine sadece 3 round veren Brezilya ekibi, ikinci yarıda oyununu devam ettirdi. İkinci yarıda kalan 4 roundu alan Brezilya ekibi serinin ilk haritasını 13-5 önde kapattı. aspas inanılmaz bir Jett performansı ile ilk haritanın öne çıkan oyuncusu oldu.

2.Harita – Icebox

DRX’in seçimi olan haritada LOUD inanılmaz bir başlangıç yaptı. Haritaya 8-0’la giriş yapan Brezilya ekibi ilk yarıyı yine 9-3 önde kapattı. İkinci yarıda DRX skoru 11-8’e kadar getirsede LOUD son sözü söyledi ve ikinci haritayı 13-8 ile kapattı. aspas bu haritada aldığı 27 skor ile yine öne çıkan oyuncu oldu. Bu sonuçla birlikte LOUD finale sadece 1 harita uzaklıktaydı.

3.Harita – Split

LOUD kendi seçtiği haritaya final için çıktı fakat DRX haritaya güzel bir giriş yaptı. İlk iki haritanın ilk yarısında olduğu gibi skor yine 9-3’tü fakat bu sefer önde olan DRX’ti. Haritanın ikinci yarısında karşılıklı gidip gelen roundlar olsada DRX hata yapmadı. Haritayı 13-7 ile kapatan DRX seriye tutundu. DRX adına BuZz 18 skor alsada aspas’ın(evet yine aspas) aldığı 23 skor haritayı kazanmaya yetmedi.

4.Harita – Fracture

DRX’in seçimi olan haritada ilk yarı karşılıklı verilen roundlar ile geçti. 6-6 ile girilen ilk yarıdan sonra üstün bir DRX performansı vardı. Rakibine ikinci yarıda sadece 1 round veren DRX haritayı 13-7 ile geçti. Seride artık karar haritası zamanı geldi. İlk 3 haritanın efsane oyuncusu aspas bu haritada sadece 9 skor alabildi. MaKo gösterdiği harika performansın yanında aldığı 24 skor ile haritayı DRX’e getirdi.

5.Harita – Ascent

Son haritada ilk yarı iki ekibinde temkinli oyunu ile başladı. İlk yarıyı 7-5 üstün kapatan LOUD ikinci yarıda rakibine sadece 3 round verdi. Haritayı 13-8, seriyi ise 3-2 ile kapatan LOUD adını finale yazdırdı. Yeni transfer cauanzin 22 skor alarak öne çıktı.

NAVI – FNATIC

İki Türk oyuncuyu karşı karşıya getiren eşleşmede kazanan Alfajer oldu. Dominant bir oyun sergileyen FNATIC rakibine harita dahi vermedi ve adını finale yazdırdı.

1.Harita – Haven

FNATIC kendi seçtiği haritada ilk yarıya 7-5 önde girmeyi başardı. İkinci yarıda karşılıklı giden gelen roundlar olsada Leo ilk haritayı FNATIC’e getirdi. Aldığı 23 skorla haritanın en iyisi olan Leo’yu 19 skorla Derke takip etti. Zyppan’ın aldığı 20 skor ise mağlubiyeti engelleyemedi.

2.Harita – Lotus

NAVI kendi seçimi haritaya kötü başladı. Sadece 2 round alan cNed’in ekibi ilk yarıya 10-2 gibi farklı bir skorla girdi. İkinci yarıda ilk iki roundu alan NAVI devamını getiremedi ve kendi seçimi olan haritayı 13-4 ile kaybetti. Derke 18 skor alsa da haritanın reyting lideri Alfajer oldu.

3.Harita – Fracture

FNATIC kendi seçtiği haritada kötü bir başlangıç yaptı. 5-1 geriye düşsede ilk yarıyı 6-6 eşitlik ile kapatmayı başardı. İkinci yarıda karşılıklı gidip gelen roundlar olsa da FNATIC haritayı 13-11’le kapatmayı başardı. FNATIC adına Alfajer ve Chronicle 19’ar skor alarak haritada öne çıkan oyuncular oldu. Bu sonuçla birlikte FNATIC adını finale yazdırdı.

Team tarik – Team FRTTT

Final öncesi şov maçında iki yayıncı kurduğu takımlarla karşılıklı bir rekabete girecek. Saat 20.00’de oynanacak olan maçta Team tarik’da temsilcimiz cNed ve Game Changers şampiyonu mimi ve iki twitch yayıncısı SirMaza ve Paula mücadele edecek. Team FRTTT tarafında cNed’in takım arkadaşı Shao, Sentinels oyuncusu pANcada, Global Esports oyuncusu SkRossi ve yayıncı vela mücadele edecek.

VCT: Birlik Ligi İçin Şimdi Playoff Zamanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir