mix VALORANT

VCT2023: LOCK//IN São Paulo Play-off Öncesi İstatistikler

Champions Tour 2023:LOCK//IN São Paulo’da artık play-off süreci başlıyor. Play-offlara kalan DRX, LOUD, FNATIC ve Natus Vincere için maçlar 2 Mart’ta başlayacak. Maçlar format olarak BO5 olacak.

Alpha ve Omega olarak iki gruptan oluşan turnuvada Alpha grubunda EMEA takımlarının başarısızlığı göze batmıştı. Omega grubunda ise EMEA’nın güçlü 2 ekibi FNATIC ve NAVI ise isimlerini play-offa yazdırdı. Dün oynanan karşılaşmalarda iki NA takımına karşıydı. Leviatan ve 100 Thieves EMEA takımlarına boyun eğdi.

Turnuvada Harita Havuzu ve Harita Seçimi

Son gelen güncelleme ile rekabetçi modundan çıkartılan Bind ve Breeze bu turnuvada inaktif durumdaydı. Yeni eklenen Lotus haritası ise tercih edilen haritalar arasında oldu. En çok tercih edilen harita 19 kez ile Pearl olurken en az tercih edilen harita 7 kez ile Split oldu. Rekabetçi modunun sevilen haritalarından Ascent ise 8 kez tercih ile son sıralarda yer aldı.

Harita Seçimi/VCT2023: LOCK//IN São Paulo

En az oynanan iki harita en çok banlanan haritalar oldu. Split 21 kez ile en çok banlanan harita oldu. Ascent ise 20 ile onu takip etti. Pearl haritası ise 9 kez ile en az banlanan harita oldu.

Harita Banlama/VCT2023: LOCK//IN São Paulo

Turnuvada En Çok Seçilen Ajan

Turnuvanın en çok oynanan ajanı gözcü rolündeki Killjoy oldu. Alman ajan turnuvada oynanan 130 maçın 89’unda tercih edildi. Turnuvada en az tercih edilen ajan ise rekabet modunun sevilen ismi Reyna oldu. Meksikalı ajan sadece 1 kez tercih edildi. Bu tercih ise FUT Esports’un ilk tur maçındaki Endonezya ekibi RRQ tarafından yapılmıştı.

Ajan Tercihi/VCT2023: LOCK//IN São Paulo

Turnuvada En Çok İzlenen Maç

Alpha grubunun iki güçlü NA ekibi NRG ve LOUD’un karşılaştığı maç toplam 883.006 kişi tarafından takip edildi. Bu sayı turnuvanın en çok izlenen maçı rekorunu kırmış oldu. En çok izlenen ilk beş maçta NA takımlarının fazlalığı dikkat çekti. 

En Çok İzlenen Maçlar/VCT2023: LOCK//IN São Paulo

Turnuvada Oyuncu İstatistikleri

Turnuvada en çok skor alan oyuncu DRX’in başarılı düellocu oyuncusu BuZz tarafından alındı. Toplamda 148 skor alan oyuncuyu 147 skor ile NRG’nin başarılı oyuncusu crashies takip etti.

Turnuvanın en çok asist yapan oyunucusu ise yine DRX’ten MaKo oldu. Toplamda 112 asist yapan oyuncu bu alanda zirvede.

Turnuvanın en iyi KDA oranına sahip oyuncusu ise NAVİ’nin başarılı oyuncusu Shao oldu. Shao bu alanda kendini takip eden takım arkadaşı Zyppan’a 1’e yakın oranda fark attı. 3.33 ile başarılması zor bir dereceyi elinde tutan Shao bu istatistikleri sadece 6 maçta yaptı.

Güzel istatistikler gibi kötü istatistiklerde var. Turnuvanın en çok ölen oyuncusu merak edilen kısımlardan. Bu konuda 100 Thieves oyuncuları birbiri ile kapışıyor. 135 kez ölmeyle listede birinci sırada olan Asuna’yı 131’er kezle takım arkadaşları Derrek ve bang takip ediyor.

Turnuvada bir haritada en çok skor alan oyuncu ise Lotus haritasında NRG karşısında aldığı 35 skorla Giants Gaming oyuncusu Fit1inho oldu.

FUT Esports Oyuncularının VALORANT Ayarları 2023 Güncel

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir