SEC Web3 & Play2Earn Gündem

SEC, Spot Bitcoin ETF Opsiyon Talebini 4 Nisan’a Erteledi.

SEC, dokuz ihraççının başarılı bir şekilde piyasaya sürdüğü ürünlerin ardından, Grayscale’in GBTC’si dışında, spot Bitcoin ETF’leri sunma talepleri üzerine karar vermeyi iki kez erteledi.

6 Mart’taki bir başvuruya istinaden, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Nasdaq aracılığıyla BlackRock’ın iShares Bitcoin ETF’si (IBIT) için önerilen opsiyonların listelenmesi ve ticaretine ilişkin kararı erteledi. Bu erteleme, onay, reddetme veya kural değişikliği süreçlerinin başlatılmasını kapsıyor. SEC, konuyla ilgili olarak bir yorum dönemi açtı ve bu süre zarfında yaklaşık beş kişiden geri bildirim alındı. Gelen yorumlar, SEC’e BlackRock’ın spot Bitcoin (BTC) ETF’sinde opsiyon ticaretini onaylama çağrısında bulundu. Bu talep, Nasdaq’ın Ocak ayında, SEC’in BlackRock, Fidelity ve ARK 21Shares gibi ihraççılardan gelen Bitcoin destekli fon taleplerini onaylamasının ardından yapıldı.

SEC, önerilen kural değişikliği hakkında onaylama, reddetme veya dava açma kararı vermek üzere son olarak 24 Nisan tarihini belirledi.

ABD’nin menkul kıymetler düzenleme kuruluşu, Chicago Board Options Exchange (Cboe) tarafından sunulan spot Bitcoin ETF opsiyonlarının listelenmesine izin verilip verilmemesi konusundaki kararını da erteledi. Bir başka başvuru belgesine göre, bu kararın 24 Nisan’da olacağı belirtildi.SEC ile ETF Anlaşmazlıkları

 

Mevcut düzenlemelere göre, Cboe kayıtlı bir borsada listelenmiş fonların piyasaya sürülmesinden en az üç gün sonra, borsada işlem gören herhangi bir ürüne ait opsiyonların listelenmesi ve ticaretinin yapılabilmesine olanak tanır. Ancak, platform 5 Ocak’ta yaptığı bir duyuruda, Bitcoin gibi dijital varlıklar tarafından desteklenen fonların, bu kuralların uygulanmayacağı bir kategoriye girdiğini belirtti.

Geçen ay, Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein, SEC’e spot Bitcoin ETF’lerinde opsiyon ticaretini acilen onaylaması yönünde çağrıda bulundu. Sonnenshein, bu tür bir aracın reddedilmesinin, hem hissedarlar hem de ETF yatırımcıları için kötü bir hizmet anlamına geleceğini vurguladı.

”Daha Fazla Habere Ulaşmak İçin Tıklayın.”

Solana Mobile Nedir? | Neden Önemli?

Administrator
Yenilikçi fikirlerle sektördeki standartları yükseltmeyi amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir