Dota 2

TI5 Amerika Bölgesel Elemeleri’nde ilk günün sonuçları

The International 2o15 Amerika Bölgesel Elemeleri’nde ilk gün tamamlandı. İlk günün sonunda NAR, 7 puanla ilk sıraya yerleşirken VoidBoys, coL.DotA2 ve Mouz 4 puanla ikinci sırayı paylaştı.

A grubunda ilk sırada yer alan North American Rejects, Wheel Gaming ile oynadığı seride 2 puan kaybederek toplamda 7 puan topladı. VoidBoys, Wh.US takımıyla oynadığı serinin ikinci maçında izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşatan üs yarışından kaybeden takım olarak ayrıldı ve seriden 1 puan alarak A grubunda NAR’ın ardından ikici sıraya yerleşti. A grubundaki hem birinci, hem de ikinci takımın ikişer puan kaybetmesine sebep olan Wheel Gaming ise oynadığı 3 serinin üçünde de rakipleriyle berabere kalarak 3 puanla grubun üçüncüsü oldu.

Çin bölgesel elemelerinin ilk gününde puan alamayan OldBoys ve Tongfu gibi Leviathan ve eHug oynadıkları iki seriden de puan çıkartamayarak gruplarında sonuncu oldu. The International öncesi oldukça iyi performans gösteren bu takımlar, bölgesel elemelere kötü bir başlangıç yaparak elenme riskiyle karşı karşıya kaldı. Henüz ikinci şansları olan bu takımların turnuvaya dört elle tutunması ve biraz da şanslarının yaver gitmesi gerekiyor.

Amerika bölgesel elemelerinde favori olarak gösterilen Mousesports ise B grubunda yer aldığı için henüz yalnızca iki seride kendini gösterebildi. Oynadığı serilerin birinde berabere kalan takım 2 puan kaybederek grubunda ikinci sıraya yerleşti. Her şeyin değişebileceği ikinci günde ise Mousesport’tan daha hızlı bir başlangıç yapması ve Key Arena’daki yerini alması bekleniyor.

Gruplardaki puan durumuna buradan göz atabilirsiniz:
america day 1

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir