EMEA Masters League of Legends

EMEA Masters’da İlk Finalist Eintracht Spandau

EMEA Masters 2024 Bahar Ana Etkinliği, Avrupa’nın en iyi yerel League of Legends takımlarını bir araya getiren, kıtanın dört bir yanından gelen ekiplerin mücadele ettiği prestijli bir turnuva. Bu yılki turnuva, 19 Nisan’da başladı ve 28 Nisan’da sona erecek. Almanya temsilcisi Eintracht Spandau dikkat çekici performanslarıyla turnuvada finale çıkan ilk ekip oldu. Bu yazıda EMEA Masters’ın ilk finalistine yakından bakıyoruz.

EMEA Masters 2024 Güncel Turnuva Tablosu

Eintracht Spandau, Almanya yerel ligine istediği gibi bir başlangıç yapamadı. 11-7’lik toplam skor ile lig aşamasını beşinci sırada tamamlayan ekip, play-offların başlangıcı ile birlikte adeta seviye atladı. Sürpriz bir şekilde finalde SK Gaming Prime’ı 3-1 ile geçen Eintracht Spandau, Almanya yerel ligi Prime League şampiyonu oldu.

Prime League şampiyonu, EMEA Masters’a doğrudan ana grup aşamasından başladı. Ana grup aşamasında başarılı bir performans gösteren Eintracht Spandau, kendini grubunu 5-1’lik skor ile Orbit Anonymo Esports, Gentle Mates ve Lionscreed’in önünde lider tamamladı ve çeyrek final aşamasına yükseldi. EMEA Masters çeyrek finalinde belirgin performans düşüşü gözlemlenen Alman temsilcisi, oyunda fazla bireysel hata yaptı. Ancak her şeye rağmen Prime League şampiyonu, Nigma Galaxy Male’ı 3-1’lik skor ile geçmeyi başardı ve yarı final aşamasına yükseldi. EMEA Masters yarı finalinde temsilcimiz Elramir’in takımı Geekay Esports’u, bu kez daha başarılı bir performans ile toplamda 3-1’lik skor ile geçen Almanya temsilcisi, EMEA Masters Bahar Mevisimi finaline adını yazdıran ilk takım olmayı başardı.

Eintracht Spandau
Takımın Kadrosu

Eintracht Spandau’nun kadrosu hem genç hem de tecrübeli isimlerin bir karması. Üst koridor Vertigo takımın genç ve yetenekli isimlerinden. Tank ve dövüşçü şampiyonlar ile hem zayıf hem de güçlü taraf oynamasıyla biliniyor. Rus ormancı Zanzarah takımın orta koridoru PowerOfEvil ile birlikte takımın en tücrübeli isimlerinden. İki oyuncunun da ana lig olarak nitelendirebileceğimiz büyük bölge liglerinde tecrübesi bulunuyor. Özellikle PowerOfEvil uzun süredir belirli bir düzeyin üstünde performanslar sergiliyor, bu turnuvada da takımının en net silahı. PowerOfEvil özellikle kontrol büyücüleri ile gösterdiği başarılı performanslar ile takımını bu turnuvada sırtlamayı başarmış durumda. Syndra ise en sevdiği şampiyonu konumunda. Takımın desteği Lilipp ve nişancısı Fun K3y takımın gelecek beklentisinin yüksek olduğu isimler.

PowerOfEvil

Almanya temsilcisi 28 Nisan Pazar günü Türkiye saati ile 18.00’de vadiye tek hedefi şampiyonluk olarak inecek. Sizler de final karşılaşmasını resmî LoLespor kanalları üzerinden takip edebilirsiniz.

YouTube: LoLespor YouTube Kanalı
Twitch: LoLespor Twitch Kanalı

2024 EMEA Masters Bahar Elemeleri hakkında detaylı bilgiye, katılan takımlar, maç programı ve sonuçları gibi turnuva ile ilgili tüm ayrıntılara bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5Mid, oyun, teknoloji ve güncel haberlerin merkezi olarak ziyaretçilerine geniş bir içerik yelpazesi sunan bir web platformudur. Oyun dünyasından son dakika gelişmeleri, en yeni teknolojik inovasyonlar ve güncel gündemle ilgili önemli haberleri bu platform üzerinden takip edebilirsiniz.

EMEA Masters’da Yarı Final Zamanı

EMEA Masters’da Çeyrek Final Rakibimiz SK Gaming Prime

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir