EMEA Masters League of Legends

EMEA Masters’da Çeyrek Final Rakibimiz SK Gaming Prime

EMEA Masters 2024 Bahar mevsiminde temsilcimiz Beşiktaş Esports’un çeyrek finaldeki rakibi, Almanya temsilcisi SK Gaming Prime oldu.

EMEA Masters 2024 Bahar Mevisimi’nde A grubunu 4-2’lik skor ile Geekay Esports’un arkasında ikinci tamamlayan temsilcimiz Beşiktaş Esports’un yarı final bileti ile arasındaki tek engel; B grubunu lider tamamlayan Almanya temsilcisi SK Gaming Prime.

EMEA Masters Çeyrek Final Tablosu

SK Gaming Prime ilk günden beri EMEA Masters şampiyonluk adayları içerisinde gösterilen, turnuvanın güçlü takımlardan biri. Ana grup aşamasını LFL temsilcisi KC Blue’nun önünde lider bitirerek bunu kanıtlamayı bildiler. Ancak tabii ki onların hedefi, tıpkı bizim gibi, tek bir sonuç: şampiyonluk.

Almanya temsilcisi EMEA Masters 2024 Bahar Mevsimi’ne istediği gibi başlayamadı. İtalya ekibi DSYRE karşısında aldıkları şok mağlubiyet onlarda adeta soğuk duş etkisi yarattı. Bu beklenmedik sonucun ardından hızlıca toparlanan SK Gaming Prime, sırası ile Fransa temsilcisi KC Blue ve Şampiyonluk Ligi temsilcisi BoostGate Esports’u mağlup ederek ilk günü 2-1 gibi tatmin edici bir skor ile kapattı. Turnuvanın ikinci gününde hata yapmayan SK Gaming Prime tüm rakiplerini net bir oyunla geçerek grup aşamasını lider şekilde 5-1 tamamladı ve çeyrek finale çıkmaya hak kazandı.

B Grubu Puan Durumu

Takımın üst koridoru Venour, geleneksel bir üst koridor oyuncusu. Hem zayıf hem de güçlü taraf için güvenli seçimleri onu dikkate değer bir oyuncu haline getiriyor. Orman rolünde Hollandalı bir isim, Rabble kendine yer buluyor. Meta içindeki orman şampiyonları ile turnuvada şimdiye kadar başarılı bir performans sergileyen Rabble, özellikle son karşılaşmadaki Nocturne performansı ile dikkatleri üzerine çekmişti. Orta koridor Diplex EMEA sahnesinde tecrübesi olan bir isim. Bu turnuvada özellikle Shurima’nın kralı, Azir’i fazlaca tercih etti. Azir yasaklı kaldığında ise Aurelion Sol dışında bir tercihte bulunmadı. Nişancı Neon 24 yaşında, takım tecrübesi olarak 2015’den beri esporun içinde ve daha önce LEC takımlarında kendine yer bulmuş bir isim. Neon her ne kadar birbirinden farklı şampiyonlar seçmiş olsa da en başarılı iki karşılaşmasında Zeri tercihini ciddi anlamda parlattı. Bununla beraber Jinx ve Xayah ile de takımını sırtlamayı bildi. Son olarak takımın desteği, 26 yaşındaki Hırvat oyuncu LIMIT. LIMIT’in kariyeri yaşının aksine beklenildiği dolulukta değil ancak geleneksel destek şampiyonları (özellikle Rakan ve Rell) ile bu turnuvada son derecede başarılı bir grafik çizdi.

Şampiyonluk Ligi analisti Aral “Halpern” Norman SK Prime Gaming için şunları söylemişti:

Ön görüm epik bir seri izleyeceğimiz yönünde. Çok yakın bir seri olmasını bekliyorum, bence play-off aşamasının en eğlenceli serisi olacak. Beşiktaş’ın oyunu yavaşlatma stratejisinin SK karşısındaki en büyük silahlarından biri olacağını düşünüyorum. SK Prime’ın belirli başlı noktlarda Beşiktaş’ın gerisinde olduğu noktalar var; birincisi Kaori konusu. Kaori bir tık daha iyi bir nişancı rakibe göre. Diğeri de üst koridor. Ama bu strateji işe yaramaz, SK Gaming koridor değiştirirse tek çaremiz orta koridorumuzun güçlenmesini beklemek olacak. Daha iyi güçlenen şampiyonu orta koridorda bizim seçmemiz lazım. Aurelion Sol, Corki ve yeri geldiğinde Azir. Sonuç olarak iki taraf için de çok yakın bir seri, tavanına yakın oynayan takım kazanacaktır. Bence Beşiktaş’ın tavanı daha yüksek, umarım Beşiktaş kazanır. Zaten tahminin de Beşiktaş’ın kazanacağı yönünde çünkü Beşiktaş uzun serilerde daha iyi oynuyor.

Şampiyonluk Ligi EMEA Masters’da beklentilerin çok altında bir performans sergilerken son kalemiz Beşiktaş’a bizler de 5mid olarak başarılar dileriz!

Sizler de karşılaşmayı Türkiye saati ile 18.00’den itibaren resmi LoLespor kanalları üzerinden takip edebilirsiniz.

YouTube: LoLespor YouTube Kanalı
Twitch: LoLespor Twitch Kanalı

EMEA Masters Çeyrek Final Programı

2024 EMEA Masters Bahar Elemeleri hakkında detaylı bilgiye, katılan takımlar, maç programı ve sonuçları gibi turnuva ile ilgili tüm ayrıntılara bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5Mid, oyun, teknoloji ve güncel haberlerin merkezi olarak ziyaretçilerine geniş bir içerik yelpazesi sunan bir web platformudur. Oyun dünyasından son dakika gelişmeleri, en yeni teknolojik inovasyonlar ve güncel gündemle ilgili önemli haberleri bu platform üzerinden takip edebilirsiniz.

Eternal Fire Dünya Şampiyonası’na Gidemedi!

EMEA Masters’da Türk Rüzgârı: Kim Ne Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir