EMEA Masters League of Legends

EMEA Masters’da Yarı Final Zamanı

EMEA Masters 2024 Bahar mevsiminde yarı final aşamasına gelindi, son dört takımın hepsinin ortak hedefi ise tabii ki şampiyonluk.

Çeyrek Finallerde Neler Oldu?

EMEA Masters 2024 Bahar Mevisimi’nde ilk çeyrek final eşleşmesi temsilcimiz, Şampiyonluk Ligi’nin son kalesi Beşiktaş Esports ile Almanya temsilcisi SK Gaming Prime arasında oynandı. 1-0 geriye düştüğü seride Kaori ve Hoon’un fark yaratan performansı ile 2-1 öne geçen temsilcimiz, dördüncü maçı kaybetmesine rağmen son maçta hata yapmadı ve yarı final biletini alan taraf oldu. Seri boyunca Beşiktaş Esports’un Koreli orta koridor oyuncusu Mireu’nun inişli çıkışlı performansı gözlerden kaçmadı. Mireu, kazanılan tüm maçlarda takımın yıldızı olurken kaybedilen karşılaşmaların tümünde oldukça başarısız bir performans sergiledi. Her şeye rağmen Beşiktaş Esports’un performansı genel anlamda tüm izleyenleri etkilemeyi başardı. Birçok taraftar ve espor analisti Beşiktaş Esports’un kazandığı serinin ardından mutluluklarını ve yaşadıkları heyecanı X üzerinde dile getirdi. İşte o gönderilerden birkaçı:

Jhonnie’nin gönderisi
Hoca’nın gönderisi
Euphony’nin gönderisi

EMEA Masters 2024 Bahar Mevisimi’nde ikinci çeyrek final eşleşmesi Team BDS Academy ile Orbit Anonymo Esports arasında oynandı. Turnuvanın favorilerinden gösterilen İsviçre temsilcisi Team BDS Academy, zorlanmadığı seriden 3-0 gibi net bir skor ile galip ayrıldı.

EMEA Masters 2024 Bahar Mevisimi’nde üçüncü çeyrek final eşleşmesi Almanya temsilcisi Eintracht Spandau ve Birleşik Arap Emirlikleri temsilcisi Nigma Galaxy Male arasında oynandı. Nigma Galaxy Male’ın 1-0 öne geçtiği seride Eintracht Spandau oyunundan taviz vermeyerek yarı final için gerekli üç galibiyeti üst üste almasını bildi ve toplamda 3-1’lik skor ile tur atlayan taraf oldu. Seri boyunca iki tarafın da birçok bireysel hata yaptığı ve oyun seviyesinin diğer serilere göre daha aşağıda kaldığı görüldü.

Eintracht Spandau

EMEA Masters 2024 Bahar Mevisimi’nde dördüncü ve son çeyrek final eşleşmesi Fransa temsilcisi Karmine Corp Blue ve Suudi Arabistan temsilcisi Geekay Esports arasında oynandı. Temsilcilerimizin (Karmine Corp Blue’da Fleshy, Geekay Esports’da ise Elramir) karşı karşıya geldiği seride Karmine Corp Blue 2-0 öne geçmeyi başardı ancak seriye tutunmasını bilen Geekay Esports, sürpriz denebilecek bir geri dönüşe imza atarak seriyi 3-2 kazanmayı bildi. Birçok espor sever tarafından LFL temsilcisinin bu şok mağlubiyeti, şaşkınlıkla karşılandı.

Geekay Esports

Yarı Finaller Hakkında Merak Edilenler

EMEA Masters 2024’de yarı final eşleşmeleri 25-26 Nisan tarihlerinde oynanacak. 25 Nisan’daki İlk yarı final eşleşmesinde temsilcimiz Elramir’in bulunduğu Geekay Esports ile Almanya temsilcisi Eintracht Spandau kozlarını paylaşacak. 26 Nisan’daki ikinci seride ise Şampiyonluk Ligi’nin son kalesi Beşiktaş Esports, İsviçre temsilcisi Team BDS Academy ile karşı karşıya gelecek.

EMEA Masters Yarı Final Tablosu

Yarı final karşılaşmalarını 25-26 Nisan tarihlerinde Türkiye saati ile 18.00’den itibaren resmi LoLespor kanalları üzerinden takip edebilirsiniz.

YouTube: LoLespor YouTube Kanalı
Twitch: LoLespor Twitch Kanalı

EMEA Masters şampiyonluğu yolunda son kalemiz Beşiktaş Esports’a 5mid olarak başarılar dileriz!

2024 EMEA Masters Bahar Elemeleri hakkında detaylı bilgiye, katılan takımlar, maç programı ve sonuçları gibi turnuva ile ilgili tüm ayrıntılara bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5Mid, oyun, teknoloji ve güncel haberlerin merkezi olarak ziyaretçilerine geniş bir içerik yelpazesi sunan bir web platformudur. Oyun dünyasından son dakika gelişmeleri, en yeni teknolojik inovasyonlar ve güncel gündemle ilgili önemli haberleri bu platform üzerinden takip edebilirsiniz.

EMEA Masters’da Çeyrek Final Rakibimiz SK Gaming Prime

EMEA Masters’da Türk Rüzgârı: Kim Ne Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir