Dota 2

ESL Güneydoğu Asya ön elemelerinin başlamasına 4 gün kaldı

ESL One Frankfurt turnuvası Güneydoğu Asya ön elemelerinin başlamasına sadece dört günden az bir süre kaldı. Tekli eleme formatında gerçekleşecek karşılaşmalarda ilk dörtte yer almayı başaran takımlar ise elemelerde yer alma hakkını kazanacak.

Ön elemeler 2 ve 3 Mart tarihlerinde Türkiye saati ile öğle 12:00’da başlayacak. Toplamda 512 takımın katılabildiği ön elemelerde bütün bütün karşılaşmalar BO1 formatında olacak. Ön elemelerde ilk dörde girmeyi başarabilen takımlar ise Güneydoğu Asya elemelerinde yer alacak. Ön elemelerden gelen dört takımın ve 8’i davetli olan takımlarla, Güneydoğu Asya elemelerinde toplamda 12 takım olacak. Final karşılaşmaları dışında bütün eşleşmeler BO3 formatında oynanacak. Final karşılaşması ise diğer turnuvalara benzer olarak BO5 şeklinde olacak. Finallerin sonunda ayakta kalmayı başarabilen takım ise ESL One Frankfurt’da Güneydoğu Asya’yı temsil edecek.

Bilmeyen okurlarımız için BO1, BO3 ve BO5 formatlarını tekrar anlatalım. Açılımı “best of” olan BO ve yanına gelen rakam, toplamda kaç karşılaşma olacağını gösteriyor. BO1’de sadece bir oyun oynanıyor ve galip bir üst tura çıkarken yenilen ya bir alt gruba düşüyor ya da eleniyor. BO3 üç karşılaşmadan ikisinde galip gelen takımın, BO5 ise beş karşılaşmadan üçünde galip gelenin takımın yoluna devam ediyor.

Elemeler ise iki bölümden oluşacak. İlk bölümde ön elemelerde ilk dörde kalmayı başaran takım, turnuvaya davet usulüyle katılan dört takım ile karşılaşacak. Bu karşılaşmalarda galip gelen takımlar ise elemelerin ikinci bölümünde, davet edilen diğer dört takıma karşı mücadele verecek. Elemelere davet edilen sekiz takım ile ilgili herhangi bir açıklama henüz yapılmadı. Bir aydan biraz fazla sürenin kaldığı elemelere katılacak davetli takımların ise önümüzdeki günlerde duyurulması bekleniyor.

Ön elemelerin saatleri ise şöyle:

Ön eleme saatleri SGT yani Singapur saatine göre verilmiştir. Karşılaşmaların Türkiye saati ile kaçta olacağına ise buradan bakabilirsiniz.

  • 2 Mart 2015, 18:15 – 1. Tur – BO1
  • 2 Mart 2015, 19:30 – 2. Tur – BO1
  • 2 Mart 2015, 20:45 – 3. Tur – BO1
  • 2 Mart 2015, 22:00 – 4.Tur (128’den fazla takım katılım gösterirse yapılacak) – BO1
  • 2 Mart 2015, 23:00 – 5. Tur (256’dan fazla takım katılım gösterirse yapılacak) – BO1
  • 3 Mart 2015, 18:00 – İlk 16’da yer alan takımlar – BO3
  • 3 Mart 2015, 21:00 – Finaller – BO3

Ön elemelere kayıtlar ise hala devam ediyor. Karşılaşmaların yayınlarına ve yorumlarına ise joinDOTA üzerinden ulaşmak mümkün olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir