Dota 2

The Summit 4 bugün başlıyor

Dota 2’nin prestijli LAN turnuvalarından Summit 4 bugün start alıyor. Los Angeles’ta oynanacak turnuva klasik LAN turnuvalarından oldukça farklı. Organizasyona stadyum, spor kompleksi veya konferans salonunu yerine, bu sefer de kiralanan bir villa ev sahipliği yapacak. Oyuncular burada konaklayıp birbirleriyle mücadele ederken, maç saatleri dışında da 24 saat yayın devam edeceği için bizler de takımların “ev hallerine” şahit olma fırsatı bulacağız. Ayrıca birçok maçta diğer takımların sevilen oyuncularının yorumlarını dinleyebileceğiz. Hafta sonu tatili havasında geçen turnuvanın tabiri caizse geyik dozu bir hayli yüksek olacak.

Tüm bu “eğlenceli” unsurlara rağmen, hemen hemen her bölgeden en iyi takımların katıldığını ve toplam para ödülünün şu an için 275.000 doları geçtiğini hatırlatmamız gerek. En son düzenlenen Summit’te (The Summit 3) ipi göğüsleyen ekip Arteezy ve Zai’li kadrosuyla Team Secret olmuş ve takım 115.000 dolarla evine dönmüştü.

Turnuvanın ilk eşleşmelerindeki maçlar ve saatleri şöyle:

OG – Mineski, 9 Aralık 2015 TR 20:00
Virtus.Pro – Vici Gaming, 9 Aralık 2015 TR 23:30
EHOME – Liquid 10 Aralık 2015 TR 20:00
Digital Chaos – Evil Genuises 10 Aralık 2015 TR 23:30

Oynanacak maçların analizlerini önümüzdeki günlerde paylaşacağız. Turnuva başlamadan hem havaya girmek hem de daha önce Summit’i takip etmemiş oyun severlere fikir vermek için, sizleri geçen etkinliklerdeki eğlenceli anlardan bazıları ile baş başa bırakıyoruz:

Pajkatt’ın “Not Today – Cloud 9” maçında yorumcu koltuğundaki taklitleri:

Puppey – N0Tail “Rusça” Röportaj:

The Summit 2 All Star maçı:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir