VALORANT Challengers Türkiye: Birlik VALORANT

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi’ne İki Yeni Yüz!

Türkiye’de VALORANT esporunun zirvesi VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi’nde Yükselme & Düşme Turnuvası tamamlandı. Turnuva sonuçlarına göre kazananlar grubunun şampiyonu PCIFIC Esports ve kaybedenler grubunun şampiyonu Eternal Fire lige katılan iki yeni ekip oldu.
Resim
Turnuva Tablosu
Bir Başarı Öyküsü: PCIFIC Esports

PCIFIC Esports İzmir’in önde gelen espor oluşumlarından bir tanesi. Son dönemde yeni bir yapılanmaya giden ekip, Kabasakal partnerliği ile güçlü bir VALORANT kadrosu için de çalışmalarına başlamıştı. Bu çabalarının ekmeğini şimdiden yemeye başlayan İzmir temsilcisi VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi Yükselme & Düşme Turnuvası’na Eternal Fire karşısında aldığı 2-1’lik galibiyet ile başladı. Oldukça yakın geçen seride iki takım da birbirinden başarılı stratejiler denedi ve haritalar oynadı. Sunset haritasında 1-0 öne geçen PCIFIC Esports ardından oynanan Lotus haritasını rakibi Eternal Fire’a kaptırınca seride durum 1-1’e geldi. Son harita olan Breeze, çok büyük bir çekişmeye sahne oldu ancak oyunun sonuna gelindiğinde haritayı 13-10’luk skorla kazanan PCIFIC, adını kazananlar finaline yazdırmayı başardı.

Kazananlar finalinde PCIFIC Esports’un rakibi açık elemelerden buraya gelen NAPOLYON oldu. Seriye tutuk başlayan İzmir temsilcisi ilk haritayı 13-9’luk skor ile rakibine kaptırdı. Serinin ikinci haritası Bind ise seyir zevki ve heyecan açısından tam bir şölene şahit oldu. Geri dönüşlerin ve bireysel performansların öne çıktığı haritada kazanan toplamda 16-14’lük skor ile PCIFIC Esports oldu ve seriyi karar turuna taşımayı başardı. Karar haritası Ascent’de ise hata yapmayan PCIFIC, haritayı 13-8 seriyi ise 2-1 kazanarak bir sonraki mevsimde VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi’nde yarışmaya hak kazanan ilk takım olmayı başardı.

Resim
PCIFIC Esports

PCIFIC Esports’un kazandığı son seri hakkında VALORANT’ın tecrübeli sunucusu ve analisti Özgür “root” Alagül şu yorumda bulunmuştu:

Tebrikler! Son dönemlerde çok başarılı VALORANT işleri yapıp burada yer alınması tek eksikti ve o da tamamlandı. Ayrıca BIND maçı hayatımda seyrettiğim en keyifli VALORANT maçlarından biri oldu. Yayınımı kaçıranlar dönüp bir yerlerden tekrar o haritayı izlesinler.

PCIFIC Esports’un VALORANT kadrosu ise şu isimlerden oluşuyor:

ComeBack

Rosé

Celasun

Lar0k

Loita

M7K (Koç)

Tartışmaların Gölgesinde Bir Zafer: Eternal Fire

Türkiye’nin tartışmasız en başarılı espor takımlarından Eternal Fire’ın VALORANT sahnesine girişi çalkantılı ve tartışmalı bir sürece sahne oldu. Bir önceki mevsim ligden düşen Regnum Carya Esports’un kapalı eleme slotunun, diğer takımlar için zorunlu olan açık eleme olmaksızın Eternal Fire tarafından direkt alınması birçok espor seyircisi ve yorumcusu tarafından tepkiyle karşılandı. Tüm bu tepkilerin gölgesinde VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi Yükselme & Düşme Turnuvası’na başlayan Eternal Fire’ın ilk rakibi yazının ilk kısmında da değindiğimiz PCIFIC Esports oldu. Eternal Fire ilk karşılaşmadan 2-1’lik skor ile mağlup ayrılsa da pes etmedi ve kaybedenler grubu ilk maçında bir önceki mevsim ligde yer alan Digital Athletics’i 2-0 ile geçmeyi başardı. Bu galibiyet ile birlikte adını kaybedenler grubu finaline yazdıran Eternal Fire, finalde NAPOLYON’un karşısına çıktı. İlk harita Breez’de üstünlüğünü ortaya koyan NAPOLYON, haritayı 13-8’lik skorla galip kapattı. Ancak hızlı bir şekilde toparlanan Eternal Fire sırayı ile Lotus haritasını 13-11, Icebox haritasını 13-9 ve Bind haritasını 13-10 kazanmayı bildi. Eternal Fire, seriyi bu galibiyetlerle birlikte toplamda 3-1’lik skor ile kazanarak adını VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi’ne yazdırmayı başardı.

Resim
Eternal Fire

Eternal Fire VALORANT kadrosu ise şu isimlerden oluşuyor:

SasuKe

JN3v1cEEE

musz3kk

KROSTALY

MOJJ

yT (Koç)

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi hakkında daha fazla bilgiye bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5Mid, oyun, teknoloji ve güncel haberlerin merkezi olarak ziyaretçilerine geniş bir içerik yelpazesi sunan bir web platformudur. Oyun dünyasından son dakika gelişmeleri, en yeni teknolojik inovasyonlar ve güncel gündemle ilgili önemli haberleri bu platform üzerinden takip edebilirsiniz.

MSI 2024 Başlıyor | Bilmeniz Gereken Her Şey

Güney Amerika 2024 MSI’dan Tamamen Elendi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir